Ale kino+
alekino+
Film. Happy Valley 2 odc. 2

Happy Valley 2 odc. 2

343
Happy Valley 2 odc. 2
© Red Production Company

Kontynuacja jednego z najlepszych seriali kryminalnych z Wysp Brytyjskich. Nominowana do Satelity i nagrody IFTA produkcja tylko w Ale Kino+.

Akcja serialu rozgrywa się na angielskiej prowincji, gdzie przemoc stała się częścią krajobrazu, a twarde narkotyki można znaleźć o wiele łatwiej niż porządną pracę. Śledztwa prowadzi tu tyleż uparta, co skuteczna policjantka Catherine Cawood (Sarah Lancashire), która nie odpuszcza nikomu. Główna bohaterka jest istotnie nietuzinkowa - współczująca, ale i bezkompromisowa dla łamiących prawo.

Catherine przygarnia do siebie Ilinkę z Chorwacji, jedną z kilku kobiet uratowanych przed handlem ludźmi. Na czas prowadzenia śledztwa w sprawie seryjnego mordercy kobiet, umieszcza dziewczynę u swojego polskiego przyjaciela Winniego. Po śmierci żony, Nevison przywraca do pracy Seana. Catherine podejrzewa wdowca o nękanie prostytutek. Policjantka bierze też udział w pogrzebie Lynn, na który wypuszczony został Royce, który robi jej scenę i oskarża ją o zabicie swojej matki. Bardzo nie podoba się to przełożonym Catherine. Na uroczystości bbecny jest także Frances Drummond, który pod przybranym nazwiskiem, rozpoczął właśnie nauczanie w szkole wnuka Catherine, Ryana. Po powrocie do domu, Catherine kłóci się ze swoją siostrą, która znowu zaczęła pić.

Serial Happy Valley to jedna z najciekawszych brytyjskich produkcji. Zrealizowany po mistrzowsku przez Sally Wainwright, doświadczoną scenarzystkę wielu angielskich seriali, w tym nagrodzonych Złotym Globem "Opowieści kanterberyjskich", miks serialu kryminalnego i kina psychologicznego. W rolę Catherine brawurowo wcieliła się Sarah Lancashire ("Wszystko dla pań"), nominowana za tę rolę do Satelity.

ODCINKI

Happy Valley 2
Happy Valley 2 odc. 1
Happy Valley 2 odc. 3
Happy Valley 2 odc. 4
Happy Valley 2 odc. 5
Happy Valley 2 odc. 6
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...