Ale kino+
alekino+
Film. Happy Valley 2 odc. 3

Happy Valley 2 odc. 3

343
Happy Valley 2 odc. 3
© Red Production Company

Kontynuacja jednego z najlepszych seriali kryminalnych z Wysp Brytyjskich. Nominowana do Satelity i nagrody IFTA produkcja tylko w Ale Kino+.

Akcja serialu rozgrywa się na angielskiej prowincji, gdzie przemoc stała się częścią krajobrazu, a twarde narkotyki można znaleźć o wiele łatwiej niż porządną pracę. Śledztwa prowadzi tu tyleż uparta, co skuteczna policjantka Catherine Cawood (Sarah Lancashire), która nie odpuszcza nikomu. Główna bohaterka jest istotnie nietuzinkowa - współczująca, ale i bezkompromisowa dla łamiących prawo.

Catherine godzi się z Clare, ale jej przełożeni zdążywszy już zauważyć, że coś jest nie tak, proponują przejście na wcześniejszą emeryturę. Policjantka postanawia odrzucić propozycję, zamiast tego udaje się na wizytę do terapeuty. Odnalezione zostaje ciało kolejnej prostytutki - Vicky, co pozwala Johnowi na sugestię, że stoi za tym seryjny morderca. Catherine jest wstrząśnięta próbą samobójczą jednego z ludzi stojących za porwaniem Ilinki, którego wcześniej aresztowała, a który został wypuszczony na wolność po wpłaceniu kaucji. W między czasie Frances Drummond knuje intrygę, w jaki sposób zniszczyć życie Catherine.

Serial Happy Valley to jedna z najciekawszych brytyjskich produkcji. Zrealizowany po mistrzowsku przez Sally Wainwright, doświadczoną scenarzystkę wielu angielskich seriali, w tym nagrodzonych Złotym Globem "Opowieści kanterberyjskich", miks serialu kryminalnego i kina psychologicznego. W rolę Catherine brawurowo wcieliła się Sarah Lancashire ("Wszystko dla pań"), nominowana za tę rolę do Satelity.

ODCINKI

Happy Valley 2
Happy Valley 2 odc. 1
Happy Valley 2 odc. 2
Happy Valley 2 odc. 4
Happy Valley 2 odc. 5
Happy Valley 2 odc. 6
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...