Ale kino+
alekino+
Film. HELLO DOLLY!

HELLO DOLLY!

Hello Dolly!
musical, USA, 1969, 139 min.
reżyseria: Gene Kelly
obsada: Barbra Streisand, Louis Armstrong, Michael Crawford, Walter Matthau
Premiera w Ale kino+: 31.12.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 28 miejsce w rankingu

Adaptacja powieści Thorntona Wildera "Pośredniczka matrymonialna".

Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, w roku 1884. Wdowa w średnim wieku, a jednocześnie przebiegła swatka Dolly Levi, postanawia zdobyć męża dla siebie. Wybór pada na najlepszego kandydata: bogatego kupca Horacego Vandergeldera (Walter Matthau). Zanim jednak małżeństwo dojdzie do skutku Dolly przeżyje liczne perypetie.

Rolę tytułowej bohaterki zagrała 26-letnia Barbra Streisand (co było jej olbrzymim skokiem w karierze), choć pretendowały do niej m.in. Ginger Rogers i Elizabeth Taylor. Wysokobudżetowy obraz uhonorowano Oskarem za scenografię, zdobyli go również autorzy opracowania dźwięku i adaptacji muzycznych. Nowojorscy Krytycy Filmowi przyznali laury za reżyserię oraz dla Barbry Streisand. Tytułowa piosenka stała się zaś natychmiastowym hitem.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...