Ale kino+
alekino+
Film. HELP!

HELP!


musical, Wlk. Brytania, 1965, 90 min.
reżyseria: Richard Lester
obsada: George Harrison, John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr
Premiera w Ale kino+: 31.12.2007 r.
5.00
343
5 głosy | 41 miejsce w rankingu

Drugi fabularny film z muzykami The Beatles w rolach głównych. "Help!" to eksplozja absurdalnego angielskiego humoru, pastisz kina przygodowego i filmów z Jamesem Bondem, i, przede wszystkim, potężna porcja nieśmiertelnej muzyki kwartetu z Liverpoolu.

Pierwszy film z udziałem Beatlesów, "A Hard Day's Night" z 1964 roku odniósł oszałamiający sukces, co nie było zresztą wielką niespodzianką, zważywszy na rozmiary ogarniającej wówczas świat beatlemanii. Zaledwie rok później stojący u szczytu sławy Beatlesi znów pojawili się w kinie. Na fotelu reżysera po raz drugi zasiadł RICHARD LESTER, autor "A Hard Day's Night". "Help!" jest jednak inną propozycją niż debiutancki projekt kinowy kwartetu z Liverpoolu. "A Hard Day's Night" był filmem zbliżonym do formuły inscenizowanego dokumentu. "Help!" to produkcja fabularna, bawiąca się konwencjami popularnego kina i angażująca Beatlesów w przygodową akcję.

Scenariusz "Help!" jest swobodnym pastiszem filmów o Jamesie Bondzie, których Beatlesi byli zresztą gorącymi wielbicielami. Perkusita zespołu Ringo Starr, otrzymuje w prezencie od fanów tajemniczy pierścień. Niestety, klejnot związany jest z krwawym indyjskim kultem. Zgodnie z wierzeniami członków sekty, osoba, która nosi pierścień powinna zostać złożona w ofierze. Tajemnica pierścienia wkrótce wychodzi na jaw, kiedy wyznawcy kultu usiłując poświęcić perkusistę The Beatles swoim bóstwom - a to dopiero początek przygód. Ringo jest ścigany przez wyznawców krwawego kultu, dwóch szalonych naukowców, członka konkurencyjnej sekty i brytyjską policję. Przyjaciele z The Beatles nie zostawią oczywiście swojego perkusisty w potrzebie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...