Ale kino+
alekino+
Film. Hindenburg

Hindenburg

The Hindenburg
dramat katastroficzny, 1975, USA, 120 min.
reżyseria: Robert Wise
obsada: Anne Bancroft, Burgess Meredith, George C. Scott, Rene Auberjonois, Roy Thinnes
Premiera w Ale kino+: 3.06.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 95 miejsce w rankingu
Hindenburg

Gwiazdorska obsada błyszczy w "Hindenburg" - pomysłowym i pełnym napięcia thrillerze, który próbuje rozwikłać zagadkę katastrofy niemieckiego sterowca.

Samolot w roku 1937 eksplodował i spłonął nad New Jersey. W katastrofie zginęło 36 osób znajdujących się na pokładzie. Do wyjaśnienia incydentu rząd niemiecki wyznacza pułkownika Rittera (George C. Scott), a pomagać ma mu funkcjonariusz nazistowskiej partii Martin Vogel (Roy Thinnes). Ich zadanie polega na sprawdzeniu, czy w czasie lotu Hindenburga do Nowego Jorku nie doszło do sabotażu. Ritter podejrzewa każdego pasażera, nawet swoją dobrą znajomą, niemiecką hrabinę (Annę Bancroft), która jest zagorzałą przeciwniczką reżimu. Na pokładzie sterowca znajdowali się również dwaj "karciani rekiny" - Emilio Pajetta (Burgess Meredith) i major Napier (Rene Auberjonois), którzy spędzają podróż próbując obskubać łatwowiernych pasażerów.
Film Roberta Wise'a, bazując na noweli Michaela M. Mooneya, dokładnie odtwarza realistyczne szczegóły i rekwizyty z tamtych czasów. W filmie połączono również oryginalne zdjęcia filmowe z katastrofy sterowca ze zdjęciami zrobionymi na potrzeby filmu.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...