Ale kino+
alekino+
Film. Hinterland 2 odc. 1

Hinterland 2 odc. 1


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2015, 90 min.
reżyseria: Marc Evans
obsada: Mali Harries, Richard Harrington
Premiera w Ale kino+: 1.05.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 61 miejsce w rankingu
Hinterland 2 odc. 1
© Hinterland Films Ltd.

Detektyw Tom Mathias powraca w doskonałym dramacie policyjnym osadzonym na walijskiej prowincji. W obsadzie ponownie Richard Harrington i Mali Harries.

Tom Mathias i jego partnerka Mared Rhys prowadzą śledztwo w sprawie podpalenia miejscowego gospodarstwa, w wyniku którego kobieta i dziecko walczą o życie. W trakcie śledztwa detektywi zostają wciągnięci w długoletnie waśnie okolicznych farmerów. Pracując na sprawą podpalenia, Mathias próbuje naprawić swoją nadszarpniętą reputację.

Serial, poprzez niezwykle sugestywną atmosferę, nawiązuje do najlepszych tradycji kina noir i kryminału skandynawskiego. W głównych bohaterów wcielili się znani na Wyspach aktorzy serialowi. Richard Harrington ("Komisariat Holby") rewelacyjnie zagrał tajemniczego i zamkniętego w sobie detektywa Toma Mathiasa. Kroku dotrzymuje mu Mali Harries ("Murderland", "Baker Boys") jako dzielna detektyw Mared Rhys. Produkcję doceniła Brytyjska Akademia, przyznając jej aż 9 nominacji do BAFTA Cymru Awards 2014, czyli nagród BAFTA dla najlepszych produkcji walijskich.

ODCINKI

Hinterland 2
Hinterland 2 odc. 2
Hinterland 2 odc. 3
Hinterland 2 odc. 4
Hinterland 2 odc. 5
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...