Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Hinterland odc. 3

Hinterland odc. 3

Hinterland, ep. 3
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2014, 90 min.
reżyseria: Rhys Powys
obsada: Mali Harries, Richard Harrington
Premiera w Ale kino+: 19.11.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 74 miejsce w rankingu
Hinterland odc. 3
© Hinterland Films Ltd.

Bezkresne walijskie pola oraz morderstwo, które wstrząśnie okolicą. Duet detektywów z Aberystwyth prowadzi kolejne zagmatwane śledztwo.

Walijskie pola i łąki. Uwagę młodego chłopca zwraca niecodzienny widok wron kłębiących się wokół stracha na wróble. Gdy zaciekawiony chłopiec podchodzi bliżej, odkrywa, że ptaki zostały zwabione przez ludzkie zwłoki. Na miejsce przyjeżdża policja. Trudno o identyfikację ciała, wiadomo jednak, że jest to mężczyzna między 20. a 40. rokiem życia. Kim był i kto chciał jego śmierci? Dlaczego morderca podrzucił ciało koło stracha na wróble? Czy chodziło o zemstę? A może jest to swego rodzaju makabryczne ostrzeżenie?

O SERIALU

Aberystwyth - turystyczne miasto, w którym historia i tradycja splatają się z nowoczesnością, a wspaniałe nadmorskie widoki zapierają dech w piersi. Ale to tylko piękna fasada, głęboko skrywająca mroczne tajemnice. W ten świat wkracza bohater serialu "Hinterland", Tom Mathias (Richard Harrington) - błyskotliwy detektyw, który znalazł się na życiowym zakręcie. Uciekając przed przeszłością opuścił Londyn i zaszył się na walijskiej prowincji, szukając tu ukojenia i spokoju. Wkrótce odkryje jednak, że ten idylliczny krajobraz wypełniają ludzkie dramaty i namiętności, prowadzące do zbrodni. Tom Mathias będzie musiał zmierzyć się z czterema wyjątkowymi sprawami kryminalnymi, a pomagać mu będzie detektyw Mared Rhys (Mali Harries).

"Hinterland" składa się z czterech pełnometrażowych odcinków. Każdy epizod dotyczy osobnego śledztwa. Serial, poprzez niezwykle sugestywną atmosferę, nawiązuje do najlepszych tradycji kina noir i kryminału skandynawskiego. W głównych bohaterów wcielili się znani na Wyspach aktorzy serialowi. Richard Harrington ("Komisariat Holby", Collision) rewelacyjnie zagrał tajemniczego i zamkniętego w sobie detektywa Toma Mathiasa. Kroku dotrzymuje mu Mali Harries (Murderland, Baker Boys) jako detektyw Mared Rhys. Produkcję doceniła Brytyjska Akademia, przyznając jej aż 9 nominacji do BAFTA Cymru Awards 2014, czyli nagród BAFTA dla najlepszych produkcji walijskich. "Hinterland" walczy m.in. w kategoriach "najlepszy scenariusz", "najlepszy reżyser", "najlepszy serial dramatyczny", oraz "najlepszy aktor" i "najlepsza aktorka".

ODCINKI

Hinterland
Hinterland odc. 1
Hinterland odc. 2
Hinterland odc. 4
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...