Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Hinterland odc. 4

Hinterland odc. 4

Hinterland, ep. 4
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2014, 90 min.
reżyseria: Rhys Powys
obsada: Mali Harries, Richard Harrington
Premiera w Ale kino+: 26.11.2014 r.
2.00
343
2 głosy | 104 miejsce w rankingu
Hinterland odc. 4
© Hinterland Films Ltd.

Czy Tom Mathias tropi mordercę-psychopatę? Czy sztuka może być inspiracją do popełnienia zbrodni? Czwarty i ostatni odcinek walijskiego serialu kryminalnego "Hinterland".

Na molo zostaje znalezione nagie ciało młodej kobiety, przywiązane do jednego ze słupów. To 19-letnia Claire Wright, spokojna, skromna pokojówka, która po godzinach pozowała jako modelka lokalnym artystom-malarzom. Scena zbrodni została starannie zainscenizowana - na wietrze falują długie rude włosy dziewczyny, jej oczy martwo wpatrują się w morze. Przerażający widok nasuwa detektywowi Mathiasowi skojarzenia z "Narodzinami Wenus" Botticellego. Czy jest to słuszny trop? Dlaczego morderca chciał odwzorować słynny obraz? Czy policja prowadzi śledztwo w sprawie psychopaty?

O SERIALU

Aberystwyth - turystyczne miasto, w którym historia i tradycja splatają się z nowoczesnością, a wspaniałe nadmorskie widoki zapierają dech w piersi. Ale to tylko piękna fasada, głęboko skrywająca mroczne tajemnice. W ten świat wkracza bohater serialu "Hinterland", Tom Mathias (Richard Harrington) - błyskotliwy detektyw, który znalazł się na życiowym zakręcie. Uciekając przed przeszłością opuścił Londyn i zaszył się na walijskiej prowincji, szukając tu ukojenia i spokoju. Wkrótce odkryje jednak, że ten idylliczny krajobraz wypełniają ludzkie dramaty i namiętności, prowadzące do zbrodni. Tom Mathias będzie musiał zmierzyć się z czterema wyjątkowymi sprawami kryminalnymi, a pomagać mu będzie detektyw Mared Rhys (Mali Harries).

"Hinterland" składa się z czterech pełnometrażowych odcinków. Każdy epizod dotyczy osobnego śledztwa. Serial, poprzez niezwykle sugestywną atmosferę, nawiązuje do najlepszych tradycji kina noir i kryminału skandynawskiego. W głównych bohaterów wcielili się znani na Wyspach aktorzy serialowi. Richard Harrington ("Komisariat Holby", Collision) rewelacyjnie zagrał tajemniczego i zamkniętego w sobie detektywa Toma Mathiasa. Kroku dotrzymuje mu Mali Harries (Murderland, Baker Boys) jako detektyw Mared Rhys. Produkcję doceniła Brytyjska Akademia, przyznając jej aż 9 nominacji do BAFTA Cymru Awards 2014, czyli nagród BAFTA dla najlepszych produkcji walijskich. "Hinterland" walczy m.in. w kategoriach "najlepszy scenariusz", "najlepszy reżyser", "najlepszy serial dramatyczny", oraz "najlepszy aktor" i "najlepsza aktorka".

ODCINKI

Hinterland
Hinterland odc. 1
Hinterland odc. 2
Hinterland odc. 3
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...