Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Historia pewnego życia

Historia pewnego życia

Une vie
Dramat, Belgia, 2016, 130 min.
reżyseria: Stéphane Brizé, Stéphane Brizé
obsada: Jean-Pierre Darroussin, Judith Chemla, Yolande Moreau
Premiera w Ale kino+: 5.02.2019 r.
343
Historia pewnego życia
© Copyright TS Productions

Film kostiumowy reżysera głośnego i docenionego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes obrazu "Miara człowieka". W obsadzie aktorzy uhonorowani Cezarami, m.in. Yolande Moreau ("Amelia", "Serafina"), Jean- Pierre Darroussin ("Biuro szpiegów") oraz Swann Arlaud ("Cierpkie mleko", "Sponsoring").

Francja, 1918 rok. Siedemnastoletnia Jeanne opuszcza klasztor, w którym wraz z innymi młodymi arystokratkami pobierała nauki. Po powrocie do rodzinnego domu okazuje się, że rodzice już przyrzekli rękę córki wicehrabiemu Julianowi de Lamare. Z pozoru wymarzony kandydat na męża, przystojny i szarmancki, w noc poślubną zrzuca maskę amanta i obnaża swą prawdziwą twarz bezwzględnego brutala. Gwałci młodą żonę, po czym zasypia. Wraz z upływem lat Jeanne coraz bardziej poddaje się rozpaczy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...