Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. HISTORIA ROSE

HISTORIA ROSE

Rambling Rose
dramat obyczajowy, USA, 1991, 108 min.
reżyseria: Martha Coolidge
obsada: Diane Ladd, Laura Dern, Lukas Haas, Robert Duvall
Premiera w Ale kino+: 29.05.2002 r.
4.00
343
4 głosy | 1837 miejsce w rankingu

Prowincjonalne amerykańskie Południe, połowa lat 30. ubiegłego wieku. W domu cenionego prawnika (Robert Duvall) pojawia się 19-letnia Rose (Laura Dern), dziewczyna o niezbyt jasnej przeszłości.

Mimo to zostaje zatrudniona jako służąca co, jak się wkrótce okaże, będzie opłakane w skutkach dla famili Hillyer'ów. Rosa zachowuje się bowiem nazbyt swobodnie i prowokująco, tym samym burząc dotychczasowy spokój mieszczańskiej, szanowanej rodziny. Nie tylko zawróci w głowie mieszkającym z nią pod jednym dachem mężczyznom, lecz popadnie w konflikt z najbliższym otoczeniem, które zacznie ją uważać za niebezpieczną nimfomankę.

Nominacja do Oskara dla odtwórczyni tytułowej roli Laury Dern i Diane Ladd, kreującej postać żony prawnika - po raz pierwszy w historii kinematografii matka i córka zostały nominowane do tej nagrody za role w jednym filmie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...