Ale kino+
alekino+
Film. House of Cards 2 odc. 13

House of Cards 2 odc. 13

House of Cards 2, Ep. 11
serial polityczny, USA, 2014, 60 min.
reżyseria: James Foley
obsada: Kevin Spacey, Michael Kelly, Robin Wright
Premiera w Ale kino+: 31.05.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 44 miejsce w rankingu
House of Cards 2 odc. 13
© 2014 MRC II Distribution Company L.P.

Prezydent Walker oferuje Tuskowi ułaskawienie w zamian za pomoc w uwolnieniu się od Franka.

Podczas przesłuchania Linda występuje w imieniu Walkera, oferuje Tuskowi ułaskawienie, na które on przystaje. Tymczasem Jackie pracuje nad tym, aby zebrać głosy za odwołaniem Walkera ze stanowiska. Claire zmusza Franka do tego, aby pogodził się z prezydentem, który wypoczywa w rezydencji Camp David. Frank wysyła do niego bardzo długi, serdeczny list, w którym bierze odpowiedzialność za zaistniały chaos. Walker odpowiada, że aby na nowo zdobyć jego zaufanie, Frank musi zrobić wszystko, aby nie doszło do odwołania. Frank się zgadza a prezydent cofa swoje ułaskawienie dla Tuska. W odpowiedzi Tusk niespodziewanie zaczyna zeznawać przed komisją twierdząc, że prezydent wiedział o całym programie prania brudnych pieniędzy i finansowania nimi Kongresu. Poparcie dla Walkera dramatycznie spada. Nie widząc nadziei na przetrwanie, Walker rezygnuje ze stanowiska a nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych zostaje nominowany Frank.


O produkcji

"House of Cards" to pierwszy w historii serial oryginalnie wyprodukowany na potrzeby internetu. Jest to również pierwsza wysokobudżetowa produkcja internetowa - koszt realizacji 13 odcinków pierwszego sezonu szacuje się na 60 milionów dolarów (dane za www.imdb.com). Netflix zrobił niemałe zamieszanie podczas rozdania telewizyjnych nagród Emmy. "House of Cards" ustanowił precedens, zdobywając 14 nominacji i wygrywając w trzech kategoriach. Jedną ze statuetek odebrał David Fincher za reżyserię pilotażowego odcinka. Na tegorocznej gali rozdania Złotych Globów produkcja otrzymała 4 nominacje, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, a statuetkę odebrała Robin Wright.

Pierwszy sezon, który ale kino+ pokazuje od października 2013, zebrał entuzjastyczne recenzje i zyskał ogromne rzesze fanów. W Polsce serial przyciągnął przed ekrany łącznie 1,6 mln widzów, wywołując żywiołowe dyskusje na forach i profilach społecznościowych. Sezon 2. nie tylko dorównuje sezonowi poprzedniemu, ale ma szansę pobić jego popularność - wystarczy zacytować fragmenty recenzji z prasy zagranicznej:
"Pierwsza godzina sezonu 2. jest lepsza niż cokolwiek innego w sezonie 1. i (...) wciśnie w fotel wielu fanów serii". (The Baltimore Sun)
"Underwood w wykonaniu Kevina Spaceya jest jeszcze bardziej przebiegły, skomplikowany i bezwzględny". (Newsday)
"Prowadzący dziennikarskie śledztwo Zoe Barnes, Janine Skorsky i Lucas Goodwin trafią do świata, w którym nie chciałby się znaleźć żaden reporter o zdrowych zmysłach". (The Kansas City Star)

ODCINKI

House of Cards 2
House of Cards 2 odc. 1
House of Cards 2 odc. 2
House of Cards 2 odc. 3
House of Cards 2 odc. 4
House of Cards 2 odc. 5
House of Cards 2 odc. 6
House of Cards 2 odc. 7
House of Cards 2 odc. 8
House of Cards 2 odc. 9
House of Cards 2 odc. 10
House of Cards 2 odc. 11
House of Cards 2 odc. 12
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...