Ale kino+
alekino+
Film. House of Cards 2 odc. 2

House of Cards 2 odc. 2

House of Cards 2, Ep. 2
serial polityczny, USA, 2014, 60 min.
reżyseria: Carl Franklin
obsada: Kate Mara, Kevin Spacey, Michael Kelly, Robin Wright
Premiera w Ale kino+: 30.05.2014 r.
343
House of Cards 2 odc. 2
© 2014 MRC II Distribution Company L.P.

Frank oficjalnie zajmuje urząd wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, a jego dom zostaje wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia i ochronę. Tymczasem zespół Sekretarza Stanu, Catherine Durant (Jayne Atkinson), zwołuje spotkanie handlowe z Chinami.

Jest to konsekwencja działań Franka, który chce zdenerwować prowadzącego biznesy z Chinami miliardera Raymonda Tuska (Gerald McRaney) i osłabić jego wpływ na prezydenta Stanów Zjednoczonych (Michel Gill). Tymczasem Lucas Goodwin próbuje nawiązać kontakt z hakerami, aby uzyskać dostęp do bilingów Franka i powiązać go ze śmiercią Zoe i Russo. Spotyka się także ze swoim dawnym szefem Tomem Hammerschmidtem (Boris McGiver), który stara się powstrzymać go od prowadzenia dziennikarskiego śledztwa zanim będzie za późno. Frank i Claire szykują się na wojskową ceremonię, gdy Claire wyznaje Frankowi szokującą prawdę o jednym z odznaczonych generałów - Daltonie McGinnisie (Peter Bradbury).


O produkcji

"House of Cards" to pierwszy w historii serial oryginalnie wyprodukowany na potrzeby internetu. Jest to również pierwsza wysokobudżetowa produkcja internetowa - koszt realizacji 13 odcinków pierwszego sezonu szacuje się na 60 milionów dolarów (dane za www.imdb.com). Netflix zrobił niemałe zamieszanie podczas rozdania telewizyjnych nagród Emmy. "House of Cards" ustanowił precedens, zdobywając 14 nominacji i wygrywając w trzech kategoriach. Jedną ze statuetek odebrał David Fincher za reżyserię pilotażowego odcinka. Na tegorocznej gali rozdania Złotych Globów produkcja otrzymała 4 nominacje, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, a statuetkę odebrała Robin Wright.

Pierwszy sezon, który ale kino+ pokazuje od października 2013, zebrał entuzjastyczne recenzje i zyskał ogromne rzesze fanów. W Polsce serial przyciągnął przed ekrany łącznie 1,6 mln widzów, wywołując żywiołowe dyskusje na forach i profilach społecznościowych. Sezon 2. nie tylko dorównuje sezonowi poprzedniemu, ale ma szansę pobić jego popularność - wystarczy zacytować fragmenty recenzji z prasy zagranicznej:
"Pierwsza godzina sezonu 2. jest lepsza niż cokolwiek innego w sezonie 1. i (...) wciśnie w fotel wielu fanów serii". (The Baltimore Sun)
"Underwood w wykonaniu Kevina Spaceya jest jeszcze bardziej przebiegły, skomplikowany i bezwzględny". (Newsday)
"Prowadzący dziennikarskie śledztwo Zoe Barnes, Janine Skorsky i Lucas Goodwin trafią do świata, w którym nie chciałby się znaleźć żaden reporter o zdrowych zmysłach". (The Kansas City Star)

ODCINKI

House of Cards 2
House of Cards 2 odc. 1
House of Cards 2 odc. 3
House of Cards 2 odc. 4
House of Cards 2 odc. 5
House of Cards 2 odc. 6
House of Cards 2 odc. 7
House of Cards 2 odc. 8
House of Cards 2 odc. 9
House of Cards 2 odc. 10
House of Cards 2 odc. 11
House of Cards 2 odc. 12
House of Cards 2 odc. 13
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...