Ale kino+
alekino+
Film. House of Cards 2 odc. 4

House of Cards 2 odc. 4

House of Cards 2, Ep. 4
serial polityczny, USA, 2014, 60 min.
reżyseria: James Foley
obsada: Kate Mara, Kevin Spacey, Michael Kelly, Robin Wright
Premiera w Ale kino+: 30.05.2014 r.
343
House of Cards 2 odc. 4
© 2014 MRC II Distribution Company L.P.

Underwoodowie szykują się do udzielenia pierwszego wspólnego wywiadu w telewizji. W międzyczasie Frank próbuje zdobyć ostatnie głosy, potrzebne mu do przeforsowania nowelizacji prawa.

W tym celu postanawia spotkać się w cztery oczy z Donaldem Blythem. Negocjacje nie będą proste, bowiem Blythe żywi do Franka urazę za to, że ten nie poparł go przy projekcie ustawy o edukacji. Ich rozmowę przerywa wiadomość, że anonimowy nadawca wysłał do Capitolu przesyłkę zawierającą nieznany biały proszek. Capitol zostaje objęty kwarantanną, w tym Frank i Blythe, zamknięci w jednym pokoju. Czy sytuacja ta pomoże Frankowi w uzyskaniu poparcia Blythe'a? Ponieważ Frank nie może opuścić Capitolu, Claire sama jedzie do telewizji, gdzie udzieli wywiadu. Rozmowa na żywo przybiera nieoczekiwany obrót, kiedy Claire przyznaje się do tego, że dokonała aborcji. Ciąża była wynikiem gwałtu, jakiego na Claire dopuścił się generał McGinnis. W trakcie wywiadu dzwoni do redakcji anonimowa kobieta, która wyznaje, że ją również zgwałcił McGinnis. W międzyczasie okazuje się, że Gavin - haker, którego poznał Lucas - współpracuje z FBI. Ma wrobić Lucasa w cyberterroryzm, co doprowadzi do jego skazania.


O produkcji

"House of Cards" to pierwszy w historii serial oryginalnie wyprodukowany na potrzeby internetu. Jest to również pierwsza wysokobudżetowa produkcja internetowa - koszt realizacji 13 odcinków pierwszego sezonu szacuje się na 60 milionów dolarów (dane za www.imdb.com). Netflix zrobił niemałe zamieszanie podczas rozdania telewizyjnych nagród Emmy. "House of Cards" ustanowił precedens, zdobywając 14 nominacji i wygrywając w trzech kategoriach. Jedną ze statuetek odebrał David Fincher za reżyserię pilotażowego odcinka. Na tegorocznej gali rozdania Złotych Globów produkcja otrzymała 4 nominacje, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, a statuetkę odebrała Robin Wright.

Pierwszy sezon, który ale kino+ pokazuje od października 2013, zebrał entuzjastyczne recenzje i zyskał ogromne rzesze fanów. W Polsce serial przyciągnął przed ekrany łącznie 1,6 mln widzów, wywołując żywiołowe dyskusje na forach i profilach społecznościowych. Sezon 2. nie tylko dorównuje sezonowi poprzedniemu, ale ma szansę pobić jego popularność - wystarczy zacytować fragmenty recenzji z prasy zagranicznej:
"Pierwsza godzina sezonu 2. jest lepsza niż cokolwiek innego w sezonie 1. i (...) wciśnie w fotel wielu fanów serii". (The Baltimore Sun)
"Underwood w wykonaniu Kevina Spaceya jest jeszcze bardziej przebiegły, skomplikowany i bezwzględny". (Newsday)
"Prowadzący dziennikarskie śledztwo Zoe Barnes, Janine Skorsky i Lucas Goodwin trafią do świata, w którym nie chciałby się znaleźć żaden reporter o zdrowych zmysłach". (The Kansas City Star)

ODCINKI

House of Cards 2
House of Cards 2 odc. 1
House of Cards 2 odc. 2
House of Cards 2 odc. 3
House of Cards 2 odc. 5
House of Cards 2 odc. 6
House of Cards 2 odc. 7
House of Cards 2 odc. 8
House of Cards 2 odc. 9
House of Cards 2 odc. 10
House of Cards 2 odc. 11
House of Cards 2 odc. 12
House of Cards 2 odc. 13
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...