Ale kino+
alekino+
Film. House of Cards 2 odc. 7

House of Cards 2 odc. 7

House of Cards 2, Ep. 7
serial polityczny, USA, 2014, 60 min.
reżyseria: John Coles
obsada: Kevin Spacey, Michael Kelly, Robin Wright
Premiera w Ale kino+: 31.05.2014 r.
343
House of Cards 2 odc. 7
© 2014 MRC II Distribution Company L.P.
1
2

Frank odkrywa, że pałający pragnieniem zemsty Tusk finansuje reklamy Republikanów, atakujące prezydenta, a pieniądze przechodzą przez kasyno w Kansas. Wysyła tam Douga, aby zbadał sprawę.

Pracujący dla Underwoodów Grayson okazuje się agentem Remy'ego. Frank o tym wie, ale mimo to nie zwalnia Graysona, który wyznaje, że woli pracę dla Franka niż pieniądze Tuska, za którego interesami lobbuje obecnie Remy. Tym sposobem Grayson staje się podwójnym agentem, działającym teraz na szkodę Remy'ego. Doug odkrywa, że za pieniędzmi z kasyna stoi Feng; leci do Chin, aby z nim negocjować. Feng obiecuje, że wstrzyma finansowanie ogłoszeń, jeśli prezydent zatwierdzi jego najnowszą inwestycję w USA - most Long Island. Tymczasem dziennikarka Wall Street Telegraph, Ayla Sayyad (Mozhan Marno), łączy Tuska i Fenga z biznesowymi transakcjami dotyczącymi budowy nowej rafinerii w USA. Frank spotyka się z właścicielem kasyna Danem Laniganem (Gil Birmingham) i przekonuje go, aby odciął się od finansowania Republikanów. Starania Franka są bezowocne, gdyż Lanigan woli pieniądze Tuska od wpływów politycznych, jakie mu oferuje Frank. Wieczorem Underwoodowie zapraszają do siebie na kolację prezydencką parę, która przechodzi poważny kryzys w małżeństwie.


O produkcji

"House of Cards" to pierwszy w historii serial oryginalnie wyprodukowany na potrzeby internetu. Jest to również pierwsza wysokobudżetowa produkcja internetowa - koszt realizacji 13 odcinków pierwszego sezonu szacuje się na 60 milionów dolarów (dane za www.imdb.com). Netflix zrobił niemałe zamieszanie podczas rozdania telewizyjnych nagród Emmy. "House of Cards" ustanowił precedens, zdobywając 14 nominacji i wygrywając w trzech kategoriach. Jedną ze statuetek odebrał David Fincher za reżyserię pilotażowego odcinka. Na tegorocznej gali rozdania Złotych Globów produkcja otrzymała 4 nominacje, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, a statuetkę odebrała Robin Wright.

Pierwszy sezon, który ale kino+ pokazuje od października 2013, zebrał entuzjastyczne recenzje i zyskał ogromne rzesze fanów. W Polsce serial przyciągnął przed ekrany łącznie 1,6 mln widzów, wywołując żywiołowe dyskusje na forach i profilach społecznościowych. Sezon 2. nie tylko dorównuje sezonowi poprzedniemu, ale ma szansę pobić jego popularność - wystarczy zacytować fragmenty recenzji z prasy zagranicznej:
"Pierwsza godzina sezonu 2. jest lepsza niż cokolwiek innego w sezonie 1. i (...) wciśnie w fotel wielu fanów serii". (The Baltimore Sun)
"Underwood w wykonaniu Kevina Spaceya jest jeszcze bardziej przebiegły, skomplikowany i bezwzględny". (Newsday)
"Prowadzący dziennikarskie śledztwo Zoe Barnes, Janine Skorsky i Lucas Goodwin trafią do świata, w którym nie chciałby się znaleźć żaden reporter o zdrowych zmysłach". (The Kansas City Star)

ODCINKI

House of Cards 2
House of Cards 2 odc. 1
House of Cards 2 odc. 2
House of Cards 2 odc. 3
House of Cards 2 odc. 4
House of Cards 2 odc. 5
House of Cards 2 odc. 6
House of Cards 2 odc. 8
House of Cards 2 odc. 9
House of Cards 2 odc. 10
House of Cards 2 odc. 11
House of Cards 2 odc. 12
House of Cards 2 odc. 13
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...