Ale kino+
alekino+
Film. House of Cards 2 odc. 8

House of Cards 2 odc. 8

House of Cards 2, Ep. 8
serial polityczny, USA, 2014, 60 min.
reżyseria: James Foley
obsada: Kevin Spacey, Michael Kelly, Robin Wright
Premiera w Ale kino+: 31.05.2014 r.
343
House of Cards 2 odc. 8
© 2014 MRC II Distribution Company L.P.
1
2

Plan osłabiania prezydenta przez Underwoodów trwa. Frank próbuje podkopać jego wiarygodność jako polityka, Claire zaś wprowadza zamęt w jego życiu prywatnym.

Frank usiłuje przekonać prezydenta i Lindę Vasquez, szefową administracji w Kongresie, do zezwolenia na inwestycję Fenga, jaką jest most Long Island. Z kolei Tricia zwierza się Claire, że bardzo oddalili się od siebie z mężem i zamierzają pójść na terapię. W międzyczasie Frank spotyka się z Laniganem i Tuskem, który dla odmiany proponuje finansowanie kampanii Demokratów w zamian za pomoc w jego pojednaniu z prezydentem. Niedługo potem Frank i Linda ostro ścierają się w sprawie mostu, w konsekwencji czego Linda składa rezygnację i odchodzi ze stanowiska. W ten sposób Frank odsunął od Walkera jego ostatniego zaufanego i lojalnego pracownika. Doug potwierdza Fengowi, że prezydent zaakceptował jego inwestycję i prosi go, aby odsunął się od Tuska. Gdy Remy i Tusk dowiadują się o decyzji prezydenta, postanawiają zaatakować Franka, aby ukrócić jego manipulacje.


O produkcji

"House of Cards" to pierwszy w historii serial oryginalnie wyprodukowany na potrzeby internetu. Jest to również pierwsza wysokobudżetowa produkcja internetowa - koszt realizacji 13 odcinków pierwszego sezonu szacuje się na 60 milionów dolarów (dane za www.imdb.com). Netflix zrobił niemałe zamieszanie podczas rozdania telewizyjnych nagród Emmy. "House of Cards" ustanowił precedens, zdobywając 14 nominacji i wygrywając w trzech kategoriach. Jedną ze statuetek odebrał David Fincher za reżyserię pilotażowego odcinka. Na tegorocznej gali rozdania Złotych Globów produkcja otrzymała 4 nominacje, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, a statuetkę odebrała Robin Wright.

Pierwszy sezon, który ale kino+ pokazuje od października 2013, zebrał entuzjastyczne recenzje i zyskał ogromne rzesze fanów. W Polsce serial przyciągnął przed ekrany łącznie 1,6 mln widzów, wywołując żywiołowe dyskusje na forach i profilach społecznościowych. Sezon 2. nie tylko dorównuje sezonowi poprzedniemu, ale ma szansę pobić jego popularność - wystarczy zacytować fragmenty recenzji z prasy zagranicznej:
"Pierwsza godzina sezonu 2. jest lepsza niż cokolwiek innego w sezonie 1. i (...) wciśnie w fotel wielu fanów serii". (The Baltimore Sun)
"Underwood w wykonaniu Kevina Spaceya jest jeszcze bardziej przebiegły, skomplikowany i bezwzględny". (Newsday)
"Prowadzący dziennikarskie śledztwo Zoe Barnes, Janine Skorsky i Lucas Goodwin trafią do świata, w którym nie chciałby się znaleźć żaden reporter o zdrowych zmysłach". (The Kansas City Star)

ODCINKI

House of Cards 2
House of Cards 2 odc. 1
House of Cards 2 odc. 2
House of Cards 2 odc. 3
House of Cards 2 odc. 4
House of Cards 2 odc. 5
House of Cards 2 odc. 6
House of Cards 2 odc. 7
House of Cards 2 odc. 9
House of Cards 2 odc. 10
House of Cards 2 odc. 11
House of Cards 2 odc. 12
House of Cards 2 odc. 13
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...