Ale kino+
alekino+
Film. House of Cards 2 odc. 9

House of Cards 2 odc. 9

House of Cards 2, Ep. 9
serial polityczny, USA, 2014, 60 min.
reżyseria: James Foley
obsada: Kevin Spacey, Michael Kelly, Robin Wright
Premiera w Ale kino+: 31.05.2014 r.
343
House of Cards 2 odc. 9
© 2014 MRC II Distribution Company L.P.

W mediach wybucha obyczajowy skandal, w którego centrum stoi żona wiceprezydenta, czyli Claire. Chodzi o bardzo intymne zdjęcie, jakie zrobił jej były kochanek, Adam Galloway.

Underwoodowie nie mogą pozwolić sobie teraz na jakiekolwiek wpadki, ich wizerunek musi być kryształowy. Naradzają się z Dougiem i Graysonem w sprawie strategii. Claire prosi Adama, aby wyparł się ich romansu, ale Remy wymusza od niego kolejne zdjęcie, które przedostaje się do prasy - tym razem nagiej Claire pod prysznicem. Grayson próbuje podważyć wiarygodność fotografii, produkując w 24 godziny replikę z udziałem podstawionej modelki. Czy taka strategia przekona opinię publiczną? Adam przyznaje się Claire, że wypuścił zdjęcia, gdyż jego narzeczona Inez (Carme Boixadera) otrzymywała pogróżki dotyczące jej ojca. Pod presją Claire Adam wydaje oświadczenie, że cała afera była chwytem reklamowym mającym na celu promocję jego galerii. Remy nie daje jednak za wygraną i dalej próbuje pogrążyć Franka - tym razem na pierwszy ogień idzie jego stary przyjaciel Freddy, właściciel knajpki, w której Frank zamawia żeberka. Frank próbuje chronić Freddy'ego, jednak kiedy jego syn grozi paparazzim bronią, dla Franka jest jasne, że musi się wycofać. Tym samym poświęca trwającą 20 lat przyjaźń i po raz pierwszy czuje prawdziwy żal. To sprawia, że przygotowuje się do wyjątkowo brutalnego ataku na Tuska.


O produkcji

"House of Cards" to pierwszy w historii serial oryginalnie wyprodukowany na potrzeby internetu. Jest to również pierwsza wysokobudżetowa produkcja internetowa - koszt realizacji 13 odcinków pierwszego sezonu szacuje się na 60 milionów dolarów (dane za www.imdb.com). Netflix zrobił niemałe zamieszanie podczas rozdania telewizyjnych nagród Emmy. "House of Cards" ustanowił precedens, zdobywając 14 nominacji i wygrywając w trzech kategoriach. Jedną ze statuetek odebrał David Fincher za reżyserię pilotażowego odcinka. Na tegorocznej gali rozdania Złotych Globów produkcja otrzymała 4 nominacje, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, a statuetkę odebrała Robin Wright.

Pierwszy sezon, który ale kino+ pokazuje od października 2013, zebrał entuzjastyczne recenzje i zyskał ogromne rzesze fanów. W Polsce serial przyciągnął przed ekrany łącznie 1,6 mln widzów, wywołując żywiołowe dyskusje na forach i profilach społecznościowych. Sezon 2. nie tylko dorównuje sezonowi poprzedniemu, ale ma szansę pobić jego popularność - wystarczy zacytować fragmenty recenzji z prasy zagranicznej:
"Pierwsza godzina sezonu 2. jest lepsza niż cokolwiek innego w sezonie 1. i (...) wciśnie w fotel wielu fanów serii". (The Baltimore Sun)
"Underwood w wykonaniu Kevina Spaceya jest jeszcze bardziej przebiegły, skomplikowany i bezwzględny". (Newsday)
"Prowadzący dziennikarskie śledztwo Zoe Barnes, Janine Skorsky i Lucas Goodwin trafią do świata, w którym nie chciałby się znaleźć żaden reporter o zdrowych zmysłach". (The Kansas City Star)

ODCINKI

House of Cards 2
House of Cards 2 odc. 1
House of Cards 2 odc. 2
House of Cards 2 odc. 3
House of Cards 2 odc. 4
House of Cards 2 odc. 5
House of Cards 2 odc. 6
House of Cards 2 odc. 7
House of Cards 2 odc. 8
House of Cards 2 odc. 10
House of Cards 2 odc. 11
House of Cards 2 odc. 12
House of Cards 2 odc. 13
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...