Ale kino+
alekino+
Film. House of Cards odc. 12

House of Cards odc. 12

House of Cards, Chapter 12
serial polityczny, USA, 2013, 50 min.
reżyseria: Carl Franklin
obsada: Corey Stoll, Kate Mara, Kevin Spacey, Michael Kelly, Robin Wright
Premiera w Ale kino+: 28.12.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 148 miejsce w rankingu
House of Cards odc. 12
© Sony Pictures Television Inc. All Rights Reserved.

Dwunasty odcinek serialu "House of Cards", okrzykniętego jednym z najlepszych thrillerów politycznych wszech czasów. W rolach głównych występują m.in. Kevin Spacey i Robin Wright.

Wiceprezydent Matthews ubiega się o fotel gubernatora Pensylwanii i ma duże szanse, aby wygrać ten wyścig. Biały Dom prosi Franka (Kevin Spacey) o pomoc w znalezieniu nowego kandydata na stanowisko Wiceprezydenta. Wkrótce prezydent wysyła Franka w delegację, aby sprawdził jednego z nich - milionera Raymonda Tuska, mieszkającego w St. Louis. Kiedy Frank przyjeżdża na miejsce, szybko orientuje się, że to Tusk miał sprawdzić Franka i wydać opinię na jego temat jako przyszłego potencjalnego Wiceprezydenta. Tusk oferuje Frankowi poparcie w zamian za lojalność. Frank nie przyjmuje propozycji. Tymczasem Zoe (Kate Mara), która rzuciła pracę w Washington Herald i przeszła do serwisu Slugline, wraz z dwójką innych reporterów, Lucasem i Janine, zaczyna prowadzić dziennikarskie śledztwo w sprawie Franka. Docierają do kochanki Petera Russo, Rachel. W międzyczasie Claire zwalnia z fundacji Gillian za niesubordynację.

O SERIALU
Wprowadzony na rynek przez amerykański internetowy serwis VoD Netflix "House of Cards" to pierwszy w historii serial oryginalnie wyprodukowany na potrzeby internetu, który zdobył telewizyjną nagrodę Primetime Emmy. Odebrał ją 22 września 2013 DAVID FINCHER w kategorii "Najlepsza reżyseria w serialu dramatycznym" za reżyserię pierwszego odcinka. Ponadto "House of Cards" otrzymał 8 innych nominacji do Primetime Emmy, w tym w najważniejszych kategoriach: dla najlepszego serialu dramatycznego, dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Kevin Spacey) i najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Robin Wright).

"House of Cards" to również pierwsza w historii wysokobudżetowa produkcja internetowa (koszt realizacji 13 odcinków pierwszego sezonu szacuje się na 60 milionów dolarów - dane za www.imdb.com). W ciągu zaledwie dwóch tygodni od premiery w Stanach serial obejrzało prawie 3 miliony zarejestrowanych użytkowników serwisu Netflix.

W główną postać cynicznego i bezwzględnego kongresmena Francisa Underwooda wcielił się Kevin Spacey, tworząc jedną z najciekawszych ról w swojej karierze. Scenariusz napisał Beau Willimon (twórca scenariusza do "Id marcowych" George'a Clooneya), za kamerą stanęli m.in. David Fincher ("Siedem", "Podziemny krąg", "The Social Network"), który jest również producentem serii, oraz Joel Schumacher ("Telefon", "Numer 23").

ODCINKI

House of Cards
House of Cards odc. 1
House of Cards odc. 2
House of Cards odc. 3
House of Cards odc. 4
House of Cards odc. 5
House of Cards odc. 6
House of Cards odc. 7
House of Cards odc. 8
House of Cards odc. 9
House of Cards odc. 10
House of Cards odc. 11
House of Cards odc. 13
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...