Ale kino+
alekino+
Film. HUMAN TRAFFIC

HUMAN TRAFFIC


komediodramat, Wlk. Brytania/Irlandia, 1999, 95 min.
reżyseria: Justin Kerrigan
obsada: Danny Dyer, John Simm, Lorraine Pilkington, Shaun Parkes
Premiera w Ale kino+: 25.02.2006 r.
5.00
343
5 głosy | 74 miejsce w rankingu

Film Justina Kerrigana był jedną z pierwszych prób pokazania w kinie fenomenu kultury klubowej. "Human Traffic" to współczesna "Gorączka sobotniej nocy", opowiedziana w rytmie techno i zrealizowana w stylu inspirowanym kultowym "Trainspotting" Danny'ego Boyle'a.

Bohaterami "Human Traffic" jest piątka młodych mieszkańców walijskiego Cardiff. Dręczony strachem przed impotencją Jip (John Simm) podkochuje się w swojej przyjaciółce Lulu (Lorraine Pilkington). Kumpel Jipa, czarnoskóry Koop (Shaun Parkes) marzy o karierze DJ-a i urządza sceny zazdrości swojej dziewczynie Ninie (Nicole Reynolds). Ostatni z bohaterów to Moff (Danny Dyer) - niespełniony erotycznie obsesyjny fan "Gwiezdnych Wojen". Piątka młodych ludzi, podobnie jak rzesze ich rówieśników, przez cały monotonny tydzień żyje wyłącznie wizją weekendowych imprez. Kiedy wreszcie nadchodzi wyczekiwany piątkowy wieczór, przyjaciele ruszają w obchód po klubach. Do rana czas wypełnią im narkotyki, alkohol, techno, transowy taniec i rozmowy. Imprezowa epopeja kończy się w sobotnie przedpołudnie - dla niektórych bohaterów będzie to chwila przełomowa.

Młody walijski reżyser JUSTIN KERRIGAN umieścił akcję "Human Traffic" w rodzinnym Cardiff, ale podobne postaci i sytuacje można by odnaleźć w większości współczesnych europejskich miast. Bohaterowie Kerrigana w dni powszednie wiodą szarą egzystencję, są przytłoczeni nudną, niskopłatną pracą, użeraniem się z rodzicami i codziennymi kłopotami. Ich racją bytu są weekendy; młodzi ludzie z "Human Traffic" żyją po to, aby w piątkową noc ostro się zabawić. Kerrigan nie ocenia tego stylu życia - stara się raczej pokazać fenomen zwany clubbingiem z punktu widzenia piątki przeciętnych Brytyjczyków. Reżyser nie potępia także wszechobecnych w jego filmie miękkich narkotyków - sprowadziło to na głowę Kerrigana gromy ze strony konserwatywnej krytyki. Bardziej liberalnie nastawieni recenzenci chwalili jednak Walijczyka za ciekawy portret współczesnego młodego pokolenia, sugestywne, teledyskowe sceny imprez w klubach oraz nowoczesny styl narracji - wyraźnie inspirowany nowym kinem brytyjskim, szczególnie kultowym"Trainspotting" Danny'ego Boyle'a.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...