Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. HUMAN TRAFFIC

HUMAN TRAFFIC


komediodramat, Wlk. Brytania/Irlandia, 1999, 95 min.
reżyseria: Justin Kerrigan
obsada: Danny Dyer, John Simm, Lorraine Pilkington, Shaun Parkes
Premiera w Ale kino+: 25.02.2006 r.
5.00
343
5 głosy | 74 miejsce w rankingu

Film Justina Kerrigana był jedną z pierwszych prób pokazania w kinie fenomenu kultury klubowej. "Human Traffic" to współczesna "Gorączka sobotniej nocy", opowiedziana w rytmie techno i zrealizowana w stylu inspirowanym kultowym "Trainspotting" Danny'ego Boyle'a.

Bohaterami "Human Traffic" jest piątka młodych mieszkańców walijskiego Cardiff. Dręczony strachem przed impotencją Jip (John Simm) podkochuje się w swojej przyjaciółce Lulu (Lorraine Pilkington). Kumpel Jipa, czarnoskóry Koop (Shaun Parkes) marzy o karierze DJ-a i urządza sceny zazdrości swojej dziewczynie Ninie (Nicole Reynolds). Ostatni z bohaterów to Moff (Danny Dyer) - niespełniony erotycznie obsesyjny fan "Gwiezdnych Wojen". Piątka młodych ludzi, podobnie jak rzesze ich rówieśników, przez cały monotonny tydzień żyje wyłącznie wizją weekendowych imprez. Kiedy wreszcie nadchodzi wyczekiwany piątkowy wieczór, przyjaciele ruszają w obchód po klubach. Do rana czas wypełnią im narkotyki, alkohol, techno, transowy taniec i rozmowy. Imprezowa epopeja kończy się w sobotnie przedpołudnie - dla niektórych bohaterów będzie to chwila przełomowa.

Młody walijski reżyser JUSTIN KERRIGAN umieścił akcję "Human Traffic" w rodzinnym Cardiff, ale podobne postaci i sytuacje można by odnaleźć w większości współczesnych europejskich miast. Bohaterowie Kerrigana w dni powszednie wiodą szarą egzystencję, są przytłoczeni nudną, niskopłatną pracą, użeraniem się z rodzicami i codziennymi kłopotami. Ich racją bytu są weekendy; młodzi ludzie z "Human Traffic" żyją po to, aby w piątkową noc ostro się zabawić. Kerrigan nie ocenia tego stylu życia - stara się raczej pokazać fenomen zwany clubbingiem z punktu widzenia piątki przeciętnych Brytyjczyków. Reżyser nie potępia także wszechobecnych w jego filmie miękkich narkotyków - sprowadziło to na głowę Kerrigana gromy ze strony konserwatywnej krytyki. Bardziej liberalnie nastawieni recenzenci chwalili jednak Walijczyka za ciekawy portret współczesnego młodego pokolenia, sugestywne, teledyskowe sceny imprez w klubach oraz nowoczesny styl narracji - wyraźnie inspirowany nowym kinem brytyjskim, szczególnie kultowym"Trainspotting" Danny'ego Boyle'a.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...