Ale kino+
Kino Mówi: Scenariusz
Film. I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris


komedia, Francja/USA, 2009, 94 min.
reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa
obsada: Antoni Corone, Ewan McGregor, Jim Carrey, Leslie Mann, Rodrigo Santoro
Premiera w Ale kino+: 13.02.2018 r.
343
I Love You Phillip Morris

Wzorowy ojciec rodziny trafia do więzienia, gdzie zakochuje się do szaleństwa w koledze z celi. Jim Carrey i Ewan McGregor w kontrowersyjnej love story, która zdarzyła się naprawdę.

Steven Russell (Jim Carrey) jest przykładnym mężem i policjantem. Pewnego dnia mężczyzna ma wypadek samochodowy. To zdarzenie całkowicie odmienia jego życie. Steven postanawia, że będzie odtąd zupełnie innym człowiekiem. I tak wzorowy stróż prawa nie tylko przestaje kryć się ze swoją homoseksualną orientacją, ale też zamienia się w zuchwałego oszusta. Gdy jego przestępstwa wychodzą na jaw, trafia do więzienia. Poznaje tam Phillipa Morrisa (Ewan McGregor), delikatnego i łagodnego mężczyznę, który okazuje się miłością jego życia. Do czego posunie się Steven, gdy ukochany zostanie zwolniony z więzienia?

Oparta na niewiarygodnej, lecz autentycznej historii, prowokacyjna komedia romantyczna, która nie tylko bawi, ale i prawdziwie wzrusza. Mimo gejowskiego głównego wątku film ma wydźwięk uniwersalny. To, jak mówi producent Andrew Lazar, zwariowana opowieść "o szaleńczej miłości, tak silnej, że zmienia czyjeś życie" . Obraz wzbudził w Ameryce kontrowersje i w rezultacie nie trafił do kin. Jako reżyserzy debiutują nim JOHN REQUA i GLENN FICARRA, scenarzyści takich hitów jak "Psy i koty", "Zły Mikołaj" czy "Drużyna specjalnej troski". Ich oparty na książce Steve'a McVickera scenariusz do "I Love You Phillip Morris" został wyróżniony prestiżową nominacją do Nagrody Gildii Amerykańskich Scenarzystów. Znakomitą rozrywkę zapewnią brawurowi odtwórcy głównych ról - król komedii, dwukrotny laureat Złotego Globu Jim Carrey ("Maska", "Truman Show", "Człowiek z księżyca", Zakochany bez pamięci) oraz szkocki gwiazdor, zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej za pierwszoplanową kreację w Autorze Widmo - Ewan McGregor (także: "Trainspotting", cykl "Gwiezdne wojny", "Moulin Rouge!").
SERIALE

Fortitude 3

Finałowy sezon "Fortitude" - mrożącego krew w żyłach serialu sensacyjnego z...


Trepalium

Francuski serial futurystyczny. Świat znajduje się w ciężkiej sytuacji...


Intruz 2

Yoann Peeters powraca, aby wyjaśnić sprawę zbrodni w Ardenach.


Platforma 45

Tajemnica wypadku do jakiego doszło na platformie wiertniczej na Morzu Północnym.