Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE

I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE

Ils se marierent et eurent beaucoup d'enfants
komedia obyczajowa, Francja, 2004, 100 min.
reżyseria: Yvan Attal
obsada: Alain Chabat, Alain Cohen, Charlotte Gainsbourg, Emmanuelle Seigner, Johnny Depp, Yvan Attal
Premiera w Ale kino+: 3.06.2009 r.
5.00
343
5 głosy | 415 miejsce w rankingu
I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE

Yvan Attal opowiada o małżeńskiej nudzie, zdradzie, seksie i tęsknocie szczęściem. W obiektywie Charlotte Gainsbourg, jego muza i żona.

Już na początku filmu widz jest świadkiem dziwnej gry: mężczyzna (Yvan Attal) próbuje w barze zwrócić na siebie uwagę kobiety (Charlotte Gainsbourg), ale zamiast tego obserwuje upokorzony, jak ona podrywa na jego oczach innego. Zaraz później okazuje się jednak, że on, Vincent i ona, Gabrielle to małżeństwo, a cały ten teatr ma po prostu wprowadzić powiew świeżości do ich związku. Wprowadza - ale na krótko. Po momentach uniesienia wraca stara nuda. Małżonkowie oddalają się od siebie coraz bardziej i wreszcie nad związkiem zawisa widmo rozstania. Nie lepiej układa się w małżeństwie Georgesa (Alain Chabat) i Nathalie (Emmanuelle Seigner), wojującej feministki, która z lubością i na każdym kroku oskarża swojego męża o szowinistyczne poglądy i odruchy. Vincent i Georges okazjonalnie grają w pokera z Fredem (Alain Cohen), uzależnionym od adrenaliny kobieciarzem, który przestaje wierzyć, że istnieje kobieta, której chciałby być wierny. Tylko Vincent - jak śmieją się jego koledzy - wierzy jeszcze w bajki ze szczęśliwym zakończeniem.

"I żyli długo i szczęśliwie" to kolejny film zrealizowany przez filmową parę: Yvan Attal-Charlotte Gainsbourg. W filmie grają zresztą również małżeństwo, a ich syn, Ben Attal, wciela się w... ich filmowego syna, Josepha. Urodzony w Tel Awiwie YVAN ATTAL jako aktor zadebiutował w 1989 roku w komedii romantycznej "Świat bez litości" Erica Rochanta - za rolę Halperna otrzymał wówczas Cezara dla najbardziej obiecującego aktora. Od tamtej pory Attal chętnie angażowany był do roli amantów - najczęściej w komediach, gdzie mógł zabłysnąć swoim talentem. Nic więc dziwnego, że kiedy wreszcie zdecydował się zrealizować swoje marzenie o reżyserii, wybrał właśnie komedię romantyczną. Jako reżyser zadebiutował filmem "Moja żona jest aktorką", a w głównej roli kobiecej obsadził swoją żonę - Charlotte Gainsbourg. Obraz, który mówi o obsesyjnej zazdrości męża na punkcie żony-aktorki, publiczność potraktowała jako osobiste wyznanie Attala, a jury Cabourg Romantic Film Festival nagrodziło za reżyserię.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...