Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ICH DZIEŃ POWSZEDNI

ICH DZIEŃ POWSZEDNI


dramat obyczajowy, Polska, 1963, 93 min.
reżyseria: Aleksander Ścibor-Rylski
obsada: Aleksandra Śląska, Barbara Krafftówna, Pola Raksa, Zbigniew Cybulski
Premiera w Ale kino+: 24.10.2003 r.
4.00
343
4 głosy | 357 miejsce w rankingu

"Ich dzień powszedni" to opowieść o uczuciowym kryzysie inteligenckiego małżeństwa.

Nitka (Aleksandra Śląska) odchodzi od swojego męża Andrzeja (Zbigniew Cybulski). Bohater próbuje leczyć rany przypadkowymi romansami i związuje się z przygodnie spotkaną dziewczyną (Pola Raksa). Po pewnym czasie Nitka i Andrzej zaczynają rozumieć, że nie potrafią bez siebie żyć.

ALEKSANDER ŚCIBOR-RYLSKI znany był głównie jako literat i scenarzysta. Żołnierz Szarych Szeregów i uczestnik Powstania Warszawskiego, był częstym współpracownikiem Andrzeja Wajdy i autorem scenariuszy ważnych filmów tego twórcy - "Popiołów", "Człowieka z marmuru" oraz "Człowieka z żelaza". Ścibor-Rylski bywał także reżyserem. Jego pierwszym samodzielnym filmem był "Ich dzień powszedni". W tym skromnym, kameralnym dramacie z elementami komedii wystąpili najpopularniejsi polscy aktorzy lat 60.: Aleksandra Śląska, Barbara Krafftówna, Pola Raksa i, przede wszystkim, uwielbiany przez publiczność Zbigniew Cybulski.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...