Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Imperium wilków

Imperium wilków

L'Empire des loups
thriller, Francja, 2005, 123 min.
reżyseria: Chris Nahon
obsada: Arly Jover, Jean Reno, Jocelyn Quivrin, Laura Morante
Premiera w Ale kino+: 13.05.2019 r.
343
Imperium wilków

Anna Heymes (Arly Jover) jest żoną urzędnika francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Od miesiąca z jej zdrowiem nie jest najlepiej: cierpi na halucynacje, ma napady amnezji i powoli zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. Wydaje jej się, że świat, w którym żyje, jest wielką mistyfikacją, a jej własny mąż - oszustem.

W tym samym czasie w tureckiej dzielnicy miasta dochodzi do serii brutalnych morderstw na kobietach. Sprawę trzech zamordowanych Turczynek prowadzi kapitan paryskiej policji Paul Nertaux (Jocelyn Quivrin), pomaga mu natomiast Jean-Louis Schiffer (Jean Reno), niegdyś jeden z najtwardszych gliniarzy w stolicy, który służy za przewodnika po tureckim półświatku. Śledztwo prowadzi ich do organizacji Szarych Wilków, tureckich nacjonalistów, którzy dążą do przywrócenia starego porządku i dawnych granic.

"Imperium wilków" CHRISA NAHONA to trzecia już adaptacja słynnej powieści "Purpurowe rzeki" Jeana-Christophe'a Grangé. Wcześniej temat ten podjął Mathieu Kassovitz w filmie "Purpurowe rzeki" (2000) i Oliver Dahan w sequelu "Purpurowe rzeki II: Aniołowie Apokalipsy" (2004). W obu tych filmach również zagrał Jean Reno. Grangé, autor powieści, zanim zadebiutował jako powieściopisarz, był dziennikarzem "Le Figaro", gdzie zajmował się tematami naukowymi. To właśnie wtedy zrodził się pomysł na książkę. "Miałem ochotę połączyć dwa tematy, którymi zajmowałem się jako dziennikarz" - mówił o genezie swojej powieści - "Pierwszym z nich była technologia pozwalająca sterować ludzkim umysłem, drugi nasunął mi się po tym, jak napisałem kilka artykułów o mafii. Ostatniego z nich nie opublikowałem, ale w pamięć zapadła mi grupa, nazywana Szarymi Wilkami. Była czymś więcej niż siatką kryminalną - to prawdziwa sekta, dążąca do przywrócenia granic Turcji sprzed wieków".

Chris Nahon, który w 2001 roku zadebiutował obrazem "Pocałunek smoka" z Jetem Li i Bridget Fondą w rolach głównych, w powieści Grangé zobaczył idealny materiał na swój kolejny film. "Przeczytałem ją w ciągu dwóch dni, a w trakcie lektury cały czas wyobrażałem sobie akcję. Było w niej wszystko, czego potrzebowałem. To skomplikowany thriller o zawrotnym tempie" - mówił reżyser podczas konferencji prasowej promującej film.

Chris Nohan od początku chciał, aby w jedną z głównych ról wcielił się Jean Reno, który dla roli Schiffera zgodził się na dość dużą metamorfozę. Twórca namówił go do założenia peruki, a nawet do ozdobienia swojego ciała sztucznymi tatuażami. Jean Reno do postaci Schiffera podszedł z dużą ciekawością. "Schiffer jest dziwny, bardziej skomplikowany niż Niemans (postać, którą Reno grał w "Purpurowych rzekach"). Jest szorstki, bo życie dało mu popalić" - mówił dziennikarzom o swojej postaci.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...