Ale kino+
alekino+
Film. Inspektor Irene Huss: Człowiek o małej twarzy

Inspektor Irene Huss: Człowiek o małej twarzy

En man med litet ansikte
serial kryminalny, Szwecja, 2011, 89 min.
reżyseria: Emiliano Goessens
obsada: Angela Kovacs, Eric Ericson, lars Brandeby, Reuben Sallmander
Premiera w Ale kino+: 15.01.2012 r.
4.00
343
4 głosy | 355 miejsce w rankingu
Inspektor Irene Huss: Człowiek o małej twarzy
1
2

Kolejny odcinek serii kryminalnej o Irene Huss. Tym razem pani detektyw z wydziału kryminalnego Göteborga wpadnie na trop handlarzy ludźmi.

W Göteborgu na oczach policjantów ginie mężczyzna. Nieznany sprawca, poruszając się kradzionym autem, śmiertelnie rani byłego funkcjonariusza. Wszystkie jednostki Göteborga zostają zaangażowane w polowanie na sprawcę. Podczas poszukiwań zabójcy, policja trafia na kolejne zwłoki. Detektyw Irene Huss (Angela Kovacs) rozpoczyna śledztwo, które doprowadzi ją do grupy przestępców zajmującej się handlem ludźmi.

Wyrazista postać genialnej pani detektyw, nazywanej w Szwecji "Wallanderem w spódnicy", to główne źródło sukcesu tej kryminalnej serii. Irene Huss jest nie tylko doskonałą policjantką, ale także kobietą z krwi i kości - z codziennymi problemami i dylematami. W drugiej odsłonie serialu nie brakuje skomplikowanych śledztw, ciekawych wątków osobistych oraz mrocznej atmosfery Göteborga. Ten najważniejszy port Skandynawii, z charakterystycznym szwedzkim klimatem, piękną architekturą i otaczającym go wzburzonym morzem, stanowi nie tylko idealne tło do brutalnych spraw, nad którymi pracuje Huss - jest jednym z najważniejszych bohaterów serii.

ODCINKI

Inspektor Irene Huss 2
Inspektor Irene Huss: Ten, kto czuwa nocą...
Inspektor Irene Huss: Zdradliwa sieć
Inspektor Irene Huss: Wtajemniczeni
Inspektor Irene Huss: Pod osłoną cieni
Inspektor Irene Huss: Polowanie na świadka
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...