Ale kino+
alekino+
Film. Inspektor Irene Huss: Człowiek o małej twarzy

Inspektor Irene Huss: Człowiek o małej twarzy

En man med litet ansikte
serial kryminalny, Szwecja, 2011, 89 min.
reżyseria: Emiliano Goessens
obsada: Angela Kovacs, Eric Ericson, lars Brandeby, Reuben Sallmander
Premiera w Ale kino+: 15.01.2012 r.
4.00
343
4 głosy | 355 miejsce w rankingu
Inspektor Irene Huss: Człowiek o małej twarzy
1
2

Kolejny odcinek serii kryminalnej o Irene Huss. Tym razem pani detektyw z wydziału kryminalnego Göteborga wpadnie na trop handlarzy ludźmi.

W Göteborgu na oczach policjantów ginie mężczyzna. Nieznany sprawca, poruszając się kradzionym autem, śmiertelnie rani byłego funkcjonariusza. Wszystkie jednostki Göteborga zostają zaangażowane w polowanie na sprawcę. Podczas poszukiwań zabójcy, policja trafia na kolejne zwłoki. Detektyw Irene Huss (Angela Kovacs) rozpoczyna śledztwo, które doprowadzi ją do grupy przestępców zajmującej się handlem ludźmi.

Wyrazista postać genialnej pani detektyw, nazywanej w Szwecji "Wallanderem w spódnicy", to główne źródło sukcesu tej kryminalnej serii. Irene Huss jest nie tylko doskonałą policjantką, ale także kobietą z krwi i kości - z codziennymi problemami i dylematami. W drugiej odsłonie serialu nie brakuje skomplikowanych śledztw, ciekawych wątków osobistych oraz mrocznej atmosfery Göteborga. Ten najważniejszy port Skandynawii, z charakterystycznym szwedzkim klimatem, piękną architekturą i otaczającym go wzburzonym morzem, stanowi nie tylko idealne tło do brutalnych spraw, nad którymi pracuje Huss - jest jednym z najważniejszych bohaterów serii.

ODCINKI

Inspektor Irene Huss 2
Inspektor Irene Huss: Ten, kto czuwa nocą...
Inspektor Irene Huss: Zdradliwa sieć
Inspektor Irene Huss: Wtajemniczeni
Inspektor Irene Huss: Pod osłoną cieni
Inspektor Irene Huss: Polowanie na świadka
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...