Ale kino+
alekino+
Film. Inspektor Irene Huss: Polowanie na świadka

Inspektor Irene Huss: Polowanie na świadka

Irene Huss 12 Jagat vittne
serial kryminalny, Szwecja, 2011, 90 min.
reżyseria: Emiliano Goessens
obsada: Angela Kovacs, Dag Malmberg, Eric Ericson, Felicia Löwerdahl, lars Brandeby, Mikaela Knapp, Reuben Sallmander
Premiera w Ale kino+: 5.02.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 230 miejsce w rankingu
Inspektor Irene Huss: Polowanie na świadka

W rzece zostaje znalezione ciało młodej, pięknej kobiety. Wszystko wskazuje na to, że utonęła, ale autopsja szybko wykazuje, że przyczyną śmierci był uraz głowy.

Irene Huss ma problem z identyfikacją ofiary, nikt nie zgłosił jej zaginięcia, nikt jej nie rozpoznaje. W dodatku na palcu kobiety znajduje się obrączka, należąca jednak do kogoś innego. W tym samym czasie w okolicy koszar zostaje pobity mężczyzna, który ukrywa straszną tajemnicę.

Bohaterką serialu, opartego na bestsellerowych powieściach szwedzkiej pisarki Helene Tursten, jest inspektor Irene Huss. Prowadzi skomplikowane i niebezpieczne śledztwa, a jednocześnie mierzy się z codziennymi problemami, wychowując dwie córki wchodzące w trudny wiek dorastania. Atutem serii jest to, co zapewniło sukces literackiemu oryginałowi: wyrazista postać głównej bohaterki, a także połączenie wartkiej sensacyjnej akcji i niebanalnych zagadek kryminalnych z realizmem. Fabuła każdego odcinka jest wpisana w szwedzką codzienność i przedstawiona na tle społecznych, rasowych i politycznych problemów kraju.

W drugiej odsłonie serialu nie zabraknie skomplikowanych śledztw, oraz mrocznej atmosfery Göteborga. Ten najważniejszy port Skandynawii, z piękną architekturą i otaczającym go wzburzonym morzem, stanowi nie tylko idealne tło do brutalnych spraw, nad którymi pracuje Irene Huss - jest również jednym z bohaterów serii. W roli tytułowej występuje Angela Kovacs, znana widzom ale kino+ również z gościnnych ról w serialach "Komisarz Winter" i "Wallander".

ODCINKI

Inspektor Irene Huss 2
Inspektor Irene Huss: Ten, kto czuwa nocą...
Inspektor Irene Huss: Zdradliwa sieć
Inspektor Irene Huss: Człowiek o małej twarzy
Inspektor Irene Huss: Wtajemniczeni
Inspektor Irene Huss: Pod osłoną cieni
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...