Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. INTERMISSION

INTERMISSION


komediodramat, Irlandia/Wlk. Brytania, 2003, 102 min.
reżyseria: John Crowley
obsada: Cillian Murphy, Colin Farrell, Colm Meaney, Kelly MacDonald
Premiera w Ale kino+: 18.07.2009 r.
5.00
343
5 głosy | 16 miejsce w rankingu
INTERMISSION

Czarna komedia Johna Crowley'a to obraz szalonego życia we współczesnym Dublinie, nawiązujący do postmodernistycznej zabawy w duchu "Trainspotting" i "Pulp Fiction". W rolach głównych irlandzkie gwiazdy z Colinem Farrellem i Cillianem Murphy'm na czele.

Akcja toczy się w Dublinie. John (Cillian Murphy) to młody człowiek, któremu brakuje pewności siebie i umiejętności mówienia o swoich emocjach. Pewnego dnia bohater wpada na pomysł, aby przetestować uczucia swojej przyjaciółki, Deirdre (Kelly Macdonald). Zrywa z ukochaną, chcąc się przekonać, czy dziewczyna naprawdę go kocha. Test kończy się niepowodzeniem, bo Deirdre szybko znajduje pocieszenie w ramionach urzędnika bankowego. Zawiedziony i nieszczęśliwy John postanawia działać. Kontaktuje się z opryszkiem Lehiffem (Colin Farrell) oraz byłym kierowcą autobusu, Mickiem (Brian F. O'Byrne). We trzech postanawiają zrobić skok na bank - a przy okazji John dokona upragnionej zemsty. Przedsięwzięcie nie przebiegnie jednak zgodnie z planem, a seria zbiegów okoliczności sprawi, że cała afera wywoła lawinę niespodziewanych wydarzeń, które zmienią życie nie tylko bohaterów, lecz również ich znajomych, a nawet zupełnie przypadkowych osób.

"Intermission", uhonorowany nagrodą IFTA za najlepszy irlandzki film 2003 roku, to nowoczesne, wielkomiejskie kino. JOHN CROWLEY splata mnogość wątków i bohaterów w komedię mocno zaprawioną czarnym humorem. Krytycy umieszczali "Intermission" w tym nurcie kinematografii, którego estetykę wyznaczają "Pulp Fiction" czy "Trainspotting". Bezdyskusyjnym atutem produkcji Crowley'a jest obsada: Colin Farell, Kelly MacDonald oraz Cillian Murphy, bodaj najciekawszy irlandzki aktor młodego pokolenia, znany m.in. z "Disco Pigs" czy superprodukcji "Batman: Początek".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...