Ale kino+
alekino+
Film. Jack Irish: Czarny przypływ

Jack Irish: Czarny przypływ

Jack Irish: Black Tide
serial kryminalny, Australia, 2012, 90 min.
reżyseria: Jeffrey Walker
obsada: Aaron Pedersen, Guy Pearce, Marta Dusseldorp, Roy Billing
Premiera w Ale kino+: 11.01.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 33 miejsce w rankingu
Jack Irish: Czarny przypływ

Czy zniknięcie niejakiego Gary'ego Connorsa z pieniędzmi ojca to tylko szalony wybryk czy desperacki krok, który pozwoli uniknąć nieprzyjemnych problemów? Do akcji wkracza detektyw Jack Irish.

Jack Irish (Guy Pearce) nie może narzekać na brak przyjaciół, którzy w trudnych chwilach nie tylko nie odwrócili się od niego, ale wyciągnęli pomocną dłoń, niechybnie ratując od upadku. Jednakże mężczyźnie coraz częściej brakuje rodziny - jego żona została przed laty zamordowana, a ojciec, legenda australijskiego futbolu, pozostał wspomnieniem na blaknącej fotografii zdobiącej klubowy pub. Kiedy więc ostatni z krewnych ojca, Des Connors (Ron Jacobson) zgłasza się do Jacka po pomoc w odnalezieniu jego zaginionego syna, detektyw chętnie zabiera się do pracy. Jednakże synowie giną czasami z ważnych powodów - gdy Jack zaczyna drążyć sprawę, odkrywa, ze Gary Connors ukrywał mroczny sekret.

Serial jest adaptacją bestsellerowych książek Petera Temple'a - australijskiego autora powieści kryminalnych. Debiutował w 1996 roku pierwszą częścią cyklu o Jacku Irishu - "Duchy przeszłości". Otrzymał za nią Ned Kelly Award, czyli jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Australii powieściom kryminalnym. Cykl Petera Temple'a z miejsca zdobył wiernych fanów i został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, którzy chwalili wciągającą fabułę, poczucie humoru a przede wszystkim to, że "jest cudownie australijski". Czytelnicy pokochali zaś postać Jacka Irisha - nietuzinkowego prawnika po traumatycznych przejściach. Powieści zekranizowała niemiecka telewizja ZDF, a w główną rolę rewelacyjnie wcielił się Guy Pearce- brytyjski aktor znany z takich filmów jak "Hurt Locker. W pułapce wojny", "Królestwo zwierząt", "Jak zostać królem" czy "Memento".

Jack Irish - syn legendy australijskiego futbolu, niegdyś szczęśliwy mąż i ambitny adwokat. Jego świat zawalił się po tragicznej śmierci żony, którą zabił jego były klient. Jack porzucił karierę prawnika, a zapomnienia szukał w alkoholu. Zatraciłby się zupełnie, gdyby nie pomogli mu jego przyjaciele. Teraz pracuje przy drobnych sprawach kryminalnych, ścigając głównie dłużników. Wolny czas spędza w warsztacie, gdzie uczy się stolarki. Jego pasją jest hazard, lubi tez przesiadywać w pubie Prince of Prussia.

ODCINKI

Jack Irish
Jack Irish: Duchy przeszłości
Jack Irish: Martwy punkt
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...