Ale kino+
alekino+
Film. Jack Irish: Duchy przeszłości

Jack Irish: Duchy przeszłości

Jack Irish: Bad Debts
serial kryminalny, Australia, 2012, 90 min.
reżyseria: Jeffrey Walker
obsada: Aaron Pedersen, Guy Pearce, Marta Dusseldorp, Roy Billing
Premiera w Ale kino+: 4.01.2015 r.
5.00
343
10 głosy | 20 miejsce w rankingu
Jack Irish: Duchy przeszłości

Pierwszy odcinek nowego australijskiego serialu kryminalnego. W roli intrygującego detektywa-amatora występuje Guy Pearce, znany m.in. z "Jak zostać królem" czy "Memento".

Jack Irish to prawnik po przejściach, którego złamała tragiczna śmierć żony. Zapomnienia szukał w alkoholu i zatraciłby się zupełnie, gdyby nie pomogli mu jego przyjaciele. Teraz pracuje przy drobnych sprawach kryminalnych, ścigając głównie dłużników. Wolny czas spędza w warsztacie, gdzie uczy się stolarki. Jego pasją jest hazard, lubi tez przesiadywać w pubie Prince of Prussia. Ten względny spokój burzy pewnego dnia telefon od Danny'ego - klienta, którego Jack reprezentował 10 lat temu. Prosi go o pomoc, jednak Irish nie ma ochoty na rozgrzebywanie przeszłości. Do momentu, kiedy Danny zostaje zamordowany. Wiedziony ciekawością i wyrzutami sumienia Jack angażuje się w śledztwo, które naprowadzi go na trop mrocznej i niebezpiecznej intrygi.

Serial jest adaptacją bestsellerowych książek Petera Temple'a - australijskiego autora powieści kryminalnych. Debiutował w 1996 roku pierwszą częścią cyklu o Jacku Irishu - "Duchy przeszłości". Otrzymał za nią Ned Kelly Award, czyli jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Australii powieściom kryminalnym. Cykl Petera Temple'a z miejsca zdobył wiernych fanów i został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, którzy chwalili wciągającą fabułę, poczucie humoru a przede wszystkim to, że "jest cudownie australijski". Czytelnicy pokochali zaś postać Jacka Irisha - nietuzinkowego prawnika po traumatycznych przejściach. Powieści zekranizowała niemiecka telewizja ZDF, a w główną rolę rewelacyjnie wcielił się Guy Pearce- brytyjski aktor znany z takich filmów jak "Hurt Locker. W pułapce wojny", "Królestwo zwierząt", "Jak zostać królem" czy "Memento".

ODCINKI

Jack Irish
Jack Irish: Czarny przypływ
Jack Irish: Martwy punkt
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...