Ale kino+
alekino+
Film. Jack Irish: Martwy punkt

Jack Irish: Martwy punkt

Jack Irish: Dead Point
serial kryminalny, Australia, 2012, 90 min.
reżyseria: Jeffrey Walker
obsada: Aaron Pedersen, Guy Pearce, Marta Dusseldorp, Roy Billing
Premiera w Ale kino+: 18.01.2015 r.
2.00
343
2 głosy | 97 miejsce w rankingu
Jack Irish: Martwy punkt

Szantaż, korupcja i morderstwo, w które mogą być zamieszane wpływowe osobistości. Detektyw Jack Irish prowadzi kolejną, wyjątkowo delikatną i niebezpieczną sprawę.

Znany sędzia zleca Jackowi Irishowi pozornie łatwe zadanie - ma odnaleźć tajemniczą, czerwoną książkę. Poszukiwania zaprowadzą detektywa do świata nocnych klubów, handlarzy narkotyków i płatnych zabójców. A gdy dochodzi do morderstwa, trop nieoczekiwanie skieruje jego śledztwo w stronę wpływowych osobistości, które mogą stać za zleceniem morderstwa.

Serial jest adaptacją bestsellerowych książek Petera Temple'a - australijskiego autora powieści kryminalnych. Debiutował w 1996 roku pierwszą częścią cyklu o Jacku Irishu - "Duchy przeszłości". Otrzymał za nią Ned Kelly Award, czyli jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Australii powieściom kryminalnym. Cykl Petera Temple'a z miejsca zdobył wiernych fanów i został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, którzy chwalili wciągającą fabułę, poczucie humoru a przede wszystkim to, że "jest cudownie australijski". Czytelnicy pokochali zaś postać Jacka Irisha - nietuzinkowego prawnika po traumatycznych przejściach. Powieści zekranizowała niemiecka telewizja ZDF, a w główną rolę rewelacyjnie wcielił się Guy Pearce- brytyjski aktor znany z takich filmów jak "Hurt Locker. W pułapce wojny", "Królestwo zwierząt", "Jak zostać królem" czy "Memento".

Jack Irish - syn legendy australijskiego futbolu, niegdyś szczęśliwy mąż i ambitny adwokat. Jego świat zawalił się po tragicznej śmierci żony, którą zabił jego były klient. Jack porzucił karierę prawnika, a zapomnienia szukał w alkoholu. Zatraciłby się zupełnie, gdyby nie pomogli mu jego przyjaciele. Teraz pracuje przy drobnych sprawach kryminalnych, ścigając głównie dłużników. Wolny czas spędza w warsztacie, gdzie uczy się stolarki. Jego pasją jest hazard, lubi tez przesiadywać w pubie Prince of Prussia.

ODCINKI

Jack Irish
Jack Irish: Duchy przeszłości
Jack Irish: Czarny przypływ
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...