Ale kino+
alekino+
Film. Jak całkowicie zniknąć

Jak całkowicie zniknąć


dramat, Polska, 2016, 105 min.
reżyseria: Przemysław Wojcieszek
obsada: Agnieszka Podsiadlik, Pheline Roggan, Tomasz Tyndyk
Premiera w Ale kino+: 3.12.2019 r.
343
Jak całkowicie zniknąć
© fot.Weronika Bilska

Najnowsze dzieło filmowe twórcy "Made in Poland" Przemysława Wojcieszka, to oniryczna opowieść o znajomości dwóch tajemniczych kobiet, której akcja osadzona jest w nocnym Berlinie.

Bohaterkami filmu są dwie kobiety - Gerda (Agnieszka Podsiadlik) i Mała Rozbójniczka (Pheline Roggan). Poznają się w berlińskim metrze i tam też zaczną swoją trwającą kilka godzin szaloną podróż przez nocne miasto. W towarzystwie świateł, muzyki, hałasów i zapachu letniej nocy między kobietami nawiązuje się niezwykła relacja.

Oparty w dużej mierze na improwizacji, montowany na planie film wyróżnia się przede wszystkim doskonale wyważonym i płynnym rytmem.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...