Ale kino+
alekino+
Film. Jak głęboki jest ocean

Jak głęboki jest ocean


film krótkometrażowy, Polska, 2013, 29 min.
reżyseria: Filip Syczyński
obsada: Anna Kerth, Joanna Sydor, Tomasz Borkowy, Wojciech Solarz
Premiera w Ale kino+: 1.01.2014 r.
343
Jak głęboki jest ocean

Marek (w tej roli Tomasz Borkowy) budzi się w brzuchu potężnego wieloryba. Co więcej, spotyka on tam wszystkie osoby, które tak kochał za życia: żonę, którą dawno temu pochłonęło morze oraz szalonego ojca, który chce, by nazywano go Królem Oceanów! Oprócz nich są i inni, niemniej charyzmatyczni mieszkańcy potężnego ssaka, wszyscy ciekawi sposobu w jaki Marek do nich dołączył. A jak się tam dostał?

To film o samotności i odwadze otworzenia się przed drugim człowiekiem, a także o niecierpliwości, która jest właśnie takim wzburzonym oceanem.

"Gdybym nie wiedział, że Syczyński lubi oglądać Felliniego, jego film i tak by mi to powiedział. Ten młody filmowiec (rocznik '84) nie dał się jednak przytłoczyć Mistrzowi, nie jest jego marnym kopistą, wyobraźnia Syczyńskiego generuje własne, a nie czyjeś obrazy, ale właśnie w duchu Włocha: intensywne, wykrzywione, emocjonalne, dalekiego od realizmu, ujawniające większą siłę niż sama fabuła" - pisał w swojej recenzji Jakub Socha w portalu dwutygodnik.com.

Więcej o filmie...
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...