Ale kino+
alekino+
Film. JAK POŚLUBIĆ MILIONERA

JAK POŚLUBIĆ MILIONERA

How to Marry a Millionaire
komedia, USA, 1953, 92 min.
reżyseria: Jean Negulesco
obsada: Betty Grable, Lauren Bacall, Marilyn Monroe, William Powell
Premiera w Ale kino+: 12.05.2008 r.
5.00
343
5 głosy | 26 miejsce w rankingu

Romantyczna komedia z udziałem trzech supergwiazd amerykańskiego kina lat 50. Marilyn Monroe w towarzystwie Lauren Bacall i Betty Grable poluje na bogaczy w Nowym Jorku.

Jak poślubić milionera? Na to pytanie odpowiedzi szukają trzy piękne modelki: Shatze (Lauren Bacall), Pola (Marilyn Monroe) i Loco (Betty Grable). Dziewczęta wynajmują apartament w Nowym Jorku. Nigdy nie brakowało im adoratorów, ale wszystkie są już zmęczone tanimi zalotnikami i ciągłym brakiem pieniędzy. Ich cel jest jasny: każda chce ustrzelić męża, ale pod warunkiem, że będzie milionerem. Ambitne przedsięwzięcie wciąga bohaterki w serię zabawnych sercowo-towarzyskich perypetii. Kłopot w tym, że miłość niekoniecznie idzie w parze z pieniędzmi. Każda z modelek znajdzie ostatecznie swojego księcia z bajki, ale niekoniecznie spełniającego ostre kryteria dotyczące miliona dolarów na koncie.

Pomysł na film "Jak poślubić milionera?" był prosty: polegał na zebraniu na planie trzech superpopularnych, pięknych aktorek i napisaniu dla nich lekkiego, komediowego scenariusza z romansową fabułą. Lauren Bacall i Betty Grable miały niepodważalne miejsce na hollywoodzkim firmamencie lat 50., ale obydwie zostały przyćmione przez trzecią gwiazdę produkcji, Marilyn Monroe. Rok 1953, w którym nakręcone zostało "Jak poślubić milionera?" należał do niej. W tym roku na ekrany wprowadzono "Mężczyźni wolą blondynki" i "Niagarę" - dwa filmy, które uczyniły z Monroe międzynarodowy symbol seksu. "Jak poślubić milionera?" przypieczętował bezkonkurencyjną pozycję obiektu marzeń połowy męskiej populacji na planecie: świat oszalał na punkcie Marilyn Monroe.
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...