Ale kino+
alekino+
Film. Jak powstał "Most nad Sundem"

Jak powstał "Most nad Sundem"

Bakom Bron
film dokumentalny, Szwecja/Dania/Niemcy, 2015, 52 min.
reżyseria: Pelle Hybbinette
obsada: Sofie Hellin
Premiera w Ale kino+: 6.03.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 37 miejsce w rankingu
Jak powstał "Most nad Sundem"

Przed premierą trzeciego sezonu "Mostu nad Sundem" Ale kino+ zaprasza na dokument o kulisach powstania tego bijącego rekordy popularności serialu. Materiał zawiera m.in. zdjęcia z planu oraz wypowiedzi aktorów i scenarzystów. Polska premiera telewizyjna.

"Most nad Sundem" oglądały miliony widzów w samej tylko Szwecji, serial jest popularny także w innych krajach - w tym Polsce, gdzie od pierwszego sezonu pokazuje go kanał filmowy Ale kino+. Na fali popularności "Mostu..." powstały jego dwa remake'i - amerykański oraz francuski.

Co sprawia, że skandynawskie kryminały cieszą się tak ogromną popularnością? Za co widzowie pokochali parę charyzmatycznych detektywów Martina Rhode i Sagę Noren z "Mostu nad Sundem"? Na te pytania próbuje odpowiedzieć w filmie m.in. Hans Rosenfeldt, współscenarzysta serialu, tłumaczący fenomen tej szwedzko-duńskiej produkcji. O pracy na planie, postaci jedynej w swoim rodzaju Sagi Noren i jej wpływie na swoje życie opowie wcielająca się w nią Sofie Hellin.

Akcja trzeciego sezonu rozpoczyna się, gdy w pustym lofcie w Malmo zostaje znalezione ciało duńskiej aktywistki zajmującej się problematyką gender. Morderca zainscenizował upiorną scenę zbrodni. Wkrótce ponownie uderza. Oczywiste jest, że policja tropi seryjnego mordercę. Równolegle Saga zmaga się z demonami przeszłości, gdy zaczyna ją nachodzić matka, z którą przed laty Saga zerwała wszelkie kontakty. Własne tajemnice skrywa też przysłany z Danii detektyw Henrik Sabroe.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...