Ale kino+
alekino+
Film. JAK ZDOBYTO DZIKI ZACHÓD

JAK ZDOBYTO DZIKI ZACHÓD

How the West Was Won
western, USA, 1962, 144 min.
reżyseria: Henry Hathaway, John Ford
obsada: Carroll Baker, Eli Wallach, Gregory Peck, Henry Fonda
Premiera w Ale kino+: 2.12.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 397 miejsce w rankingu

Rodzina Prescottów wyrusza z Nowej Anglii, chcąc dzielić niełatwy los pionierów kolonizujących Dziki Zachód.

W czasie wędrówki zostają napadnięci przez bandę złoczyńców, jednak dzięki pomocy trapera Linusa Rawlinga (James Stewart), udaje się im wyjść z opresji. Niebawem podczas spływu rzeką Ohio, rodzice Eve (Caroll Baker) i Lilith Prescott (Debbie Reynolds) giną, a drogi dwóch córek rozchodzą się.

Zdjęcia do filmu, entuzjastycznie przyjętego przez widownię, realizowano w najładniejszych miejscach amerykańskich parków narodowych, a w epizodach pojawiają się gwiazdorzy takiego formatu jak Buster Keaton (konduktor) i John Wayne (generał Shermann).

Epicka superprodukcja, nagrodzona Oscarem za scenariusz, montaż i dźwięk; pierwszy film w systemie cineramy - szerokoekranowej projekcji dwuwymiarowego obrazu. Rok 1839.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...