Ale kino+
alekino+
Film. JEGO NAJLEPSZY NUMER

JEGO NAJLEPSZY NUMER

Steelyard Blues
komedia, USA, 1973, 93 min.
reżyseria: Alan Myerson
obsada: Donald Sutherland, Jane Fonda, Mel Stewart, Peter Boyle
Premiera w Ale kino+: 8.09.2001 r.
3.00
343
6 głosy | 1716 miejsce w rankingu

Komediowe wspomnienie z czasów kontestacji lat 60 ubiegłego wieku. Grupa nieudaczników, życiowych "popaprańców", pragnie uciec do miejsca, w którym będą mogli poczuć się wolni.

Całym przedsięwzięciem kieruje drobny złodziejaszek Veldini (Donald Sutherland), a w zrealizowaniu planu pomaga im atrakcyjna call-girl Iris (Jane Fonda). Niestety, jedyne co mają to samolot z czasów II wojny światowej, wymagający gruntownego remontu. Aby zarobić na części do samolotu wszyscy podejmują więc pracę, lecz pech ich nie opuszcza. Dowiadują się, że maszyna ma zostać sprzedana na złom w przeciągu niecałych dwóch tygodni. Desperatom nie pozostaje nic innego jak ukraść niezbędne części.

Nominacja Donalda Sutherlanda do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...