Ale kino+
alekino+
Film. JESIENNE SERCE

JESIENNE SERCE

The Autumn Heart
komediodramat, USA, 1999, 106 min.
reżyseria: Steven Maler
obsada: Ally Sheedy, Davidlee Willson, Jack Davidson, Tyne Daly
Premiera w Ale kino+: 14.06.2003 r.
5.00
343
5 głosy | 88 miejsce w rankingu

Amerykańska prowincja. Ann Thomas (Tyne Daly) wiodła trudne życie samotnej matki z klasy robotniczej. Starzejąca się kobieta pracuje jako kierowca szkolnego autobusu.

Pewnego dnia dostaje podczas jazdy ataku serca. Wie, że nie pociągnie już długo, wzywa więc swoje trzy dorosłe córki i obarcza je misją. Dziewczyny mają odnaleźć swojego młodszego brata, którego 16 lat wcześniej, opuszczając żonę i pozostałe dzieci, wywiózł w nieznane ojciec. Córki pani Thomas wyruszają na poszukiwania i odkrywają, że w czasie gdy one wraz z matką klepały biedę, ich ojciec stał się wpływową i bogatą osobistością, zaś poszukiwany brat (Davidlee Willson) jest teraz studentem Harvardu. Spotkanie prostych, prowincjonalnych dziewczyn z rozpuszczonym młodzieńcem z elitarnej uczelni nie będzie jednak sprawą prostą - obie strony przeżywają głęboki szok kulturowy.

Zabawne i wzruszające "Jesienne serce" zostało uznane za jedną z najciekawszych amerykańskich produkcji niezależnych 1999 roku. Skromny debiut reżyserski STEVENA MALERA był nominowany do głównej nagrody na festiwalu w Sundance - najbardziej prestiżowym przeglądzie kina powstającego poza Hollywood. Chwalono emocjonalną głębię filmu, lekkość reżyserii, znakomicie nakreślone postaci i przede wszystkim aktorstwo - szczególne uznanie zdobył Davidlee Willson, odtwórca roli studiującego w Harvardzie brata panien Thomas i zarazem scenarzysta "Jesiennego serca".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...