Ale kino+
alekino+
Film. Jesteśmy nocą

Jesteśmy nocą

Wir sind die nacht
horror, Niemcy, 2010, 95 min.
reżyseria: Dennis Gansel
obsada: Karoline Herfurth, Max Riemelt, Nina Hoss
Premiera w Ale kino+: 28.09.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 197 miejsce w rankingu
Jesteśmy nocą

Wyłamujący się ze schematów horror łączy elementy kina grozy z dramatem psychologicznym. Nastoletnia złodziejka dołącza do grupy trzech lubiących luksus i zabawę kobiet, które okazują się wampirzycami.

Ten nietypowy horror zaczyna się jak kino społeczne. Lena (Karoline Herfurth ) jest dorastającą, zbuntowaną dziewczyną, która nie potrafi dogadać się ani z rodziną, ani z rówieśnikami. Sfrustrowana brakiem perspektyw i nędznym życiem u boku obojętnej matki, z którą mieszka w obskurnym mieszkanku, dziewczyna coraz śmielej wkracza na kryminalną ścieżkę trudniąc się kradzieżą. W nocnym klubie poznaje grupkę pięknych, zamożnych kobiet, które imponują jej otaczającą je aurą luksusu. Pewna siebie, władcza Louise (Nina Hoss) przewodzi pozostałej dwójce - wyniosłej Charlotcie (Jennifer Ulrich) oraz rozrywkowej Norze (Anna Fisher). I to właśnie Louise dostrzega w chmurnej nastolatce coś wyjątkowego, co skłoni ją do wciągnięcia dziewczyny (mimo jej oporu) w wampirzy świat. Odmieniona Lena szybko ulega magii nowego ekscytującego życia, którego ceną są niezliczone niewinne ofiary, dostarczające kobietom świeżej krwi. Dziewczyna nigdy jednak nie pozbywa się do końca ludzkich skrupułów, co może okazać się niebezpieczne jej dla krwiożerczych przyjaciółek. Tym bardziej, że tropem Leny podąża policjant, Tom Serner (Max Riemelt), pamiętający ją z jej złodziejskiego okresu. Teraz prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej serii morderstw - drobnych kryminalistów, alfonsów i żulików. Nie ma pojęcia, z jakim zjawiskiem się zetknął, ale stopniowo coraz bardziej zagłębia się w mroczny świat krwawych polowań.

"Jesteśmy nocą" jest autorskim dziełem reżysera i scenarzysty DENNISA GANSELA, autora intrygującego dramatu wojennego "Fabryka zła" (2004), znanej też, jako "Napola". Niemiecki twórca, mający na koncie już kilka produkcji, nie trzyma się kurczowo jednego gatunku, realizując obrazy od horrorów po komedie i we wszystkich udowadniając solidne filmowe rzemiosło. Nie inaczej jest w przypadku powstałego w 2010 roku "Jesteśmy nocą".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...