Ale kino+
alekino+
Film. Jeździec znikąd

Jeździec znikąd

Shane
Western, USA, 1953, 130 min.
reżyseria: George Stevens
obsada: Alan Ladd, Jack Palance, Jean Arthur, Van Heflin
Premiera w Ale kino+: 4.02.2019 r.
343
Jeździec znikąd

Kultowy western z Alanem Laddem w roli głównej, ogłoszony przez Amerykański Instytut Filmowy jednym z najlepszych i najbardziej inspirujących amerykańskich filmów wszech czasów. Obraz otrzymał w 1954 r. aż sześć nominacji do Oscara® oraz został nagrodzony w kategorii Najlepsze zdjęcia w filmie kolorowym.

Wyoming, XIX w. Tajemniczy mężczyzna, niechętnie zdradzający jakiekolwiek informacje na temat swojej przeszłości, zatrudnia się jako pomocnik u rodziny Starettów. Gdy na miasteczko napada banda opryszków ranczera siejącego postrach w okolicy, wychodzi na jaw, że skryty Shane jest w rzeczywistości zdolnym rewolwerowcem.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...