Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. JEZIORO OSOBLIWOŚCI

JEZIORO OSOBLIWOŚCI


dramat obyczajowy, Polska, 1972, 98 min.
reżyseria: Jan Batory
obsada: Barbara Horawianka, Maria Kowalik, Mirosław Konarowski, Stanisław Zaczyk
Premiera w Ale kino+: 16.03.2004 r.
5.00
343
5 głosy | 87 miejsce w rankingu

Szesnastoletnia Marta (Maria Kowalik) mieszka razem z owdowiałą niedawno matką, znaną warszawską dziennikarką (Barbara Horawianka). Dziewczyna przeżywa pierwszą miłość.

Jest zakochana w przystojnym Michale (Mirosław Konarowski). W tym samym czasie poznaje chłopaka z bogatego domu, Patryka (Romuald Drzazga), któremu zresztą bardzo się podoba. Pewnego dnia matka wyznaje Marcie, że zamierza ponownie wyjść za mąż. Dziewczyna przeżywa szok, tym większy, że wybrankiem matki jest świeżo rozwiedziony ojciec Michała (Stanisław Zaczyk). Po ślubie Marta zamieszkuje z mamą w mieszkaniu jej nowego męża, zajmując pokój po Michale - chłopak postanowił, bowiem przenieść się do ciotki. Życie w nowej rodzinie nie układa się. Marta nie mogąc porozumieć się z matką i ojczymem ucieka z domu. Chroni się w mieszkaniu Patryka. Chociaż do niczego między nimi nie doszło Patryk chwali się przed kumplami nowym podbojem. Michał podejrzewając Martę o zdradę, zrywa związek.

Film jest ekranizacją popularnej w latach 70. powieści dla młodzieży Krystyny Siesickiej.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...