Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. John Wayne - więcej niż mit

John Wayne - więcej niż mit

John Wayne, America at All Costs
dokument, Francja 2019, 70 min. 12
reżyseria: Jean-Baptiste Peretie

Premiera w Ale kino+: 21.06.2020 r.
343
Najbliższe emisje:
10:55
sobota26 września
John Wayne - więcej niż mit

Na ekranie zawsze bohaterski. W codziennym życiu, jak każdy śmiertelnik, czasem zagubiony. Portret Johna Wayne'a, legendarnej postaci światowego kina.

John Wayne, uosobienie amerykańskiego indywidualizmu i patriotyzmu, odtwórca ról rycerskich kowbojów oraz honorowych wojskowych. Dokument pokazuje prywatne życie aktora, który w przeciwieństwie do granych przez siebie postaci, nie był wolny od chwil zwątpienia czy lęku. Jego kariera ukazana jest też w szerszym kontekście obyczajowych i politycznych zmian zachodzących Ameryce od lat 30. do 70.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...