Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Jurassic Park 3

Jurassic Park 3


przygodowy, USA, 2001, 88 min.
reżyseria: Joe Johnston
obsada: Sam Neill, Tea Leoni, Téa Leoni, Trevor Morgan, William H. Macy
Premiera w Ale kino+: 27.10.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 184 miejsce w rankingu
Jurassic Park 3

Akcja kolejnego epizodu "Parku Jurajskiego" rozgrywa się na wyspie Sorna. Bogate małżeństwo, państwo Kirby (William H. Macy i Téa Leoni), razem ze swoim 14-letnim synem Ericem (Trevor Morgan) postanawia spędzić tutaj urlop. Pewnego dnia chłopak znika bez śladu.

Zaniepokojeni rodzice organizują ekipę ratunkową. Na jej dowódcę wytypowali naszego dobrego znajomego z pierwszej części filmu - Dr. Alana Granta (Sam Neill). Naukowiec poszukuje właśnie funduszy na kontynuowanie badań potwierdzających teorię o inteligencji Velociraptorów i nieświadom prawdziwego celu misji godzi się na wyprawę. Tymczasem Sorna jest pozostałością po ośrodku korporacji InGen należącej do ekscentrycznego milionera Hammonda. Tu dokonywano eksperymentów genetycznych przywracających do życia wymarłe przed milionami lat temu dinozaury. Gdy Grant w dramatycznych okolicznościach postawi wreszcie nogę na wyspie, czekają go nie lada kłopoty. Krwiożercze bestie walczą między sobą, a dzielny doktor musi przywołać cały swój spryt i intelekt, aby je pokonać.

W tej części twórcy położyli wreszcie nacisk nie tylko na coraz to nowe, komputerowo wygenerowane, prehistoryczne stwory lecz na ludzkie charaktery i emocje. Film niewątpliwie na tym zyskał. Również dla miłośników gadów przygotowano niespodzianki.

W"Jurassic Park 3" zadebiutowały latające pteranodony oraz 13,5-metrowy spinozaur. Przygotowanie jego mechanicznego modelu naturalnej wielkości na potrzeby zdjęć plenerowych zajęło ekipie około dziesięciu miesięcy. Trzeba przyznać, że gotowy efekt robi niesamowite i "ciężkie" (aż 11 ton) wrażenie. Jego przeciwnikiem w walce o władzę będzie równie potężny i groźny T-Rex.

Powrót dinozaurów Spielberga był tylko kwestią czasu. "Park Jurajski" (1993) i jego kontynuacja "Zaginiony świat: Jurassic Park" (1997) przyniosły zysk przekraczający półtora miliarda dolarów! Tym razem Steven Spielberg wystąpił w roli producenta. Za kamerą natomiast pojawił się Joe Johnston ("Jumanji").


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...