Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. KALEJDOSKOP

KALEJDOSKOP

Kaleidoscope
komedia, Wlk. Brytania, 1966, 103 min.
reżyseria: Jack Smight
obsada: Clive Revill, Jane Birkin, Susannah York, Warren Beatty
Premiera w Ale kino+: 27.08.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 26 miejsce w rankingu

Barney Lincoln (Warren Beatty), jest zagorzałym hazardzistą o naturze lekkoducha. Gdy pewnego dnia dowiaduje się, że większość największych kasyn w Europie używa kart produkowanych przez tę samą fabrykę, obmyśla ryzykowny plan.

Włamuje się do fabryki i wymienia matryce, dzięki czemu karty zostają oznakowane specjalnym kodem. Wkrótce zaczyna wygrywać w kasynach na całym kontynencie, a o jego tajemnicy wie tylko jego dziewczyna Angel McGinnis (Susannah York), atrakcyjna projektantka mody. Niestety, jej ojciec (Clive Revill) to jeden z najlepszych inspektorów Scotland Yardu, który dowiadując się o przekręcie Barneya składa mu propozycję. W zamian za milczenie szuler ma mu pomóc w złapaniu groźnego przemytnika narkotyków, Harry'ego Dominiona (Eric Porter). Ten jednak wcześniej porywa Angel, żądając okupu od Barneya.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...