Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. KANDYDAT

KANDYDAT

Candidate
obyczajowy, USA, 1972, 106 min.
reżyseria: Michael Ritchie
obsada: Allen Garfield, Don Porter, Peter Boyle, Robert Redford
Premiera w Ale kino+: 14.01.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 260 miejsce w rankingu

Młody, lewicowy prawnik z Kalifornii, Bill McCay (Robert Redford) otrzymuje propozycję kandydowania do Senatu z ramienia Demokratów.

Nikt nie liczy na to, że wygra. Demokratom chodzi głównie o wykorzystanie jego naturalności i spontaniczności do wykreowania własnego wizerunku. Bill zgadza się na wzięcie udziału w kampanii, stawia jednak jeden warunek: będzie mówił to, co chce i jak chce. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli, kiedy okazuje się, że młody prawnik zdobywa ogromną popularność i przyciąga do siebie spory elektorat. Wkrótce Bill, przekonuje się, jak trudno zachować ideały w skomplikowanym świecie polityki. Autorem scenariusza jest współtwórca kampanii prezydenckiej Eugene'a McCarthy'ego, Jeremy Larner.

Oskar za scenariusz dla Jeremy'ego Larnera

Wieloznaczną wymowę filmu podkreśla podobieństwo Redforda do Kennedy'ego

W jednej z drugoplanowych ról wystąpiła Natalie Wood (najważniejsze filmy Natalie Wood: "Buntownik bez powodu", "West Side Story").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...