Ale kino+
alekino+
Film. Kariera i upadek Rogera Ailesa

Kariera i upadek Rogera Ailesa

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes
Film dokumentalny, USA, 2018, 115 min. 12
reżyseria: Alexis Bloom

Premiera w Ale kino+: 13.10.2019 r.
343
Najbliższe emisje:
10:35
sobota19 października
Kariera i upadek Rogera Ailesa
© All Rights Reserved. Kew Media Group

"Kariera i upadek Rogera Ailesa" to film dokumentalny przedstawiający historię twórcy największej amerykańskiej stacji telewizyjnej oraz jednocześnie osoby, która wpłynęła na scenę polityczną, Rogera Ailesa.

Roger Ailes stworzył i prezesował najbardziej popularnej stacji informacyjnej Stanów Zjednoczonych, Fox News. Poza działalnością w branży telewizyjnej czynnie udzielał się w polityce: doradzał prezydentom Nixonowi oraz Reaganowi, ukształtował Partię Republikańską oraz wylansował Donalda Trumpa. Roger Ailes za życia zręcznie manewrował między polityką, a telewizją oraz sprawnie manipulował swoimi wpływami, aby osiągnąć jak największe zyski. Szybko zrozumiał, że podstawą sukcesu dla jego ogólnodostępnego kanału telewizyjnego będzie zasada "nie przejmujmy się tym, jak jest naprawdę, mówmy ludziom to, co chcą usłyszeć". Zamiast zwracać się do wielkomiejskiej elity, on przemawiał do mieszkańców prowincji, którzy cenili sobie proste oraz emocjonalne przekazy. Dokument rzuca jasne światło na tę kontrowersyjną postać oraz przedstawia historię jego wzlotów i upadków.


ALE KINO+ POLECA

15.55
PONIEDZIAŁEK21 października
Dlaczego jesteśmy kreatywni?
Dlaczego jesteśmy kreatywni?

Znani artyści i myśliciele z dziedziny sztuk wizualnych, muzyki, filmu, aktorstwa,…SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...