Ale kino+
alekino+
Film. Kariera i upadek Rogera Ailesa

Kariera i upadek Rogera Ailesa

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes
Film dokumentalny, USA, 2018, 115 min.
reżyseria: Alexis Bloom

Premiera w Ale kino+: 13.10.2019 r.
343
Kariera i upadek Rogera Ailesa
© All Rights Reserved. Kew Media Group

"Kariera i upadek Rogera Ailesa" to film dokumentalny przedstawiający historię twórcy największej amerykańskiej stacji telewizyjnej oraz jednocześnie osoby, która wpłynęła na scenę polityczną, Rogera Ailesa.

Roger Ailes stworzył i prezesował najbardziej popularnej stacji informacyjnej Stanów Zjednoczonych, Fox News. Poza działalnością w branży telewizyjnej czynnie udzielał się w polityce: doradzał prezydentom Nixonowi oraz Reaganowi, ukształtował Partię Republikańską oraz wylansował Donalda Trumpa. Roger Ailes za życia zręcznie manewrował między polityką, a telewizją oraz sprawnie manipulował swoimi wpływami, aby osiągnąć jak największe zyski. Szybko zrozumiał, że podstawą sukcesu dla jego ogólnodostępnego kanału telewizyjnego będzie zasada "nie przejmujmy się tym, jak jest naprawdę, mówmy ludziom to, co chcą usłyszeć". Zamiast zwracać się do wielkomiejskiej elity, on przemawiał do mieszkańców prowincji, którzy cenili sobie proste oraz emocjonalne przekazy. Dokument rzuca jasne światło na tę kontrowersyjną postać oraz przedstawia historię jego wzlotów i upadków.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...