Ale kino+
alekino+
Film. Kemping

Kemping

Camping
komedia, Francja, 2006, 95 min.
reżyseria: Fabien Onteniente
obsada: Franck Dubosc, Gerard Lanvin, Gérard Lanvin, Mathilde Seigner
Premiera w Ale kino+: 22.09.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 14 miejsce w rankingu
Kemping

Gorączka długiego weekendu opanowuje Francuzów. Nie wszyscy jednak spędzą ten czas tak, jak się spodziewali. "Kemping" to udana, wakacyjna komedia znad Sekwany. W jednej z głównych ról występuje Mathilde Seigner, siostra Emmanuelle i szwagierka Romana Polańskiego.

Rozpoczyna się letni, długi weekend. Francuskie rodziny masowo ruszają wypoczywać. Fani relaksu na nadmorskim kempingu "Des Flots Bleus", jak Sophie (Mathilde Seigner) i Paul Gatineau (Antoine Duléry), czy, Jacky (Claude Brasseur) i Laurette Pic (Mylene Demongeot), uruchamiają przyczepy kempingowe i ruszają w trasę. Tymczasem wzięty, paryski chirurg plastyczny, Michel Saint-Josse (Gérard Lanvin) i jego córka Vanessa (Armonie Sanders) rozpoczynają podróż na luksusowe wakacje w hiszpańskiej Marbelli, równie luksusowym, brytyjskim samochodem. Auto psuje się, jednak w pobliżu "Des Flots Bleus", pomoc drogowa każe na siebie czekać, a tych dwoje, ku swojej rozpaczy, będzie zmuszonych zatrzymać się na kempingu.

Wakacje to czas, kiedy zawieszane są reguły codzienności. Urlopowicze przechodzą przemianę; są otwarci i gotowi na Nowe. Możliwy staje się, zatem romans-mezalians ("Dirty Dancing"), pojawia się wiara w nagłą odmianę życiowego losu ("Wakacje z Moniką" Bergmana), czy gotowość na przygodę z nieznajomym ("Przed wschodem słońca"). W trakcie urlopu może uformować się także, jak pisze Darek Arest w recenzji "Wycieczkowiczów", "specyficzny twór, jakim jest społeczność podróżnicza" albo kempingowa. Ten właśnie przypadek ma miejsce w filmie FABIENA ONTENIENTE; grupa stałych i nowych bywalców prowincjonalnego kempingu, w oczekiwaniu nieoczekiwanego, spędza razem lato. Odtwórcą roli, dumnie paradującego w slipach Patricka Chiraca, i jednym z autorów scenariusza jest Franck Dubosc, znany nad Sekwaną komik. "Kemping" odniósł tak wielki sukces frekwencyjny - w samej Francji obejrzało go prawie pięć i pół miliona widzów - że w 2010 roku na ekranach pojawił się wyreżyserowany ponownie przez Onteniente, sequel filmu, z tą samą obsadą, pod tytułem "Kemping 2".

W obu częściach komedii, w roli Sophie występuje Mathilde Seigner. Mathilde - młodsza siostra Emmanuelle i szwagierka Romana Polańskiego - wywołała bezprecedensowy skandal na tegorocznym rozdaniu Cezarów. Gdy Michel Blanc odbierał nagrodę za występ w filmie "Minister", Seigner wtargnęła na scenę i oświadczyła zebranym, że w roli laureata wolałaby zobaczyć raczej Joey'a Starra za kreację w kontrowersyjnym "Poliss", w reżyserii Maïwenn.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...