Ale kino+
alekino+
Film. KLUB TOWARZYSKI CHEYENNE

KLUB TOWARZYSKI CHEYENNE

The Cheyenne Social Cub
western, USA,1970, 98 min.
reżyseria: Gene Kelly
obsada: Henry Fonda, James Stewart, Robert Middleton, Shirley Jones
Premiera w Ale kino+: 12.04.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 496 miejsce w rankingu

John O'Hanlan (James Stward) jest kowbojem pracującym w Texasie. Ciągle jest w drodze w pokonywaniu, której towarzyszy mu jego wierny przyjaciel Harley O'Sullivan (Henry Fonda).

Pewnego dnia John otrzymuje list, z którego dowiaduje się, że jego brat nie żyje i on jako jedyny spadkobierca zostaje właścicielem Klubu Towarzyskiego Cheyenne. Harley wyrusza wraz z nim w podróż do stanu Wyoming. Kiedy tam docierają okazuje się, że Klub Cheyenne to dom publiczny o długiej tradycji i doskonałej opinii. Zamieszkuje go sześć miłych pań. Kobiety bardzo się cieszą, że wreszcie John odnajduje się i sam będzie miał okazję zarządzać majątkiem. On jednak marzy o przekształceniu domu publicznego w zajazd, na co mieszkanki klubu i mężczyźni z Cheyenne nie mają ochoty przystać.

Reżyser filmu GENE KELLY to bodaj najsłynniejszy tancerz Hollywood. Dzięki dużym osiągnięciom trafił na Broadway. Pracował również jako aktor, reżyser, choreograf, śpiewak i producent. Światową sławę zdobył sekwencją tańca w filmie "Deszczowa piosenka". W 1951 roku otrzymał honorowego Oskara.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...