Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Kocha, nie kocha

Kocha, nie kocha

A la folie... pas du tout
thriller, Francja, 2002, 92 min.
reżyseria: Laetitia Colombani
obsada: Audrey Tautou, Clement Sibony, Clément Sibony, Isabelle Carré, Samuel Le Bihan
Premiera w Ale kino+: 23.07.2011 r.
4.29
343
30 głosy | 129 miejsce w rankingu
Kocha, nie kocha

Utalentowana studentka malarstwa Angelique (Audrey Tautou) kocha 30-letniego kardiologa Loica (Samuel Le Bihan). Ich miłość zdaje się być tak wielka, że nie przeszkadza im fakt, iż mężczyzna jest już żonaty. W dodatku jego żona Rachel (Isabelle Carre) właśnie spodziewa się ich pierwszego dziecka.

Angelique jest przekonana, że wygra z Rachel, bo Loic tylko ją darzy prawdziwym uczuciem. Ale mężczyzna nie zjawia się na kolejnych spotkaniach. Załamana dziewczyna planuje, więc samobójstwo. Idealna miłość łącząca domniemanych kochanków wygląda zupełnie inaczej z perspektywy Loica. Mężczyzna nawet nie zna Angelique. Dla niego jest nieznajomą, którą parę razy minął na ulicy. W chorobliwej wyobraźni dziewczyny jest jednak wiarołomnym kochankiem i Angelique musi go ukarać. W ostatniej chwili wycofuje się więc z samobójczych decyzji. Postanawia, że to Loic umrze.

Dla 28-letniej LAETITII COLOMBANI "Kocha, nie kocha" to pełnometrażowy debiut. Colombani ma w reżyserskim dorobku kilka filmów krótkometrażowych oraz występy na deskach teatralnych jako aktorka. Powstający prawie cztery lata scenariusz filmu to efekt pracy magisterskiej reżyserki poświęconej motywowi szaleństwa w kinie. Debiutującej artystce zaufał doświadczony producent Charles Gassot, mający w filmografii tak znane tytuły, jak: "Zuchwały Beaumarchais" Edouarda Molinaro, "Rodzinny klimat" Cedrica Klapischa, "Gusta i guściki" Agnes Jaoui czy "Intymność" Patrice'a Chereau. W postać głównej bohaterki wcieliła się tytułowa Amelia z filmu Jean-Pierre'a Jeuneta Audrey Tautou. Młoda aktorka pamiętana jest też z filmów "Bóg jest wielki, a ja malutka", "Smak życia" i "Niewidoczni", a za "Venus Beaute Institute" otrzymała w 2001 roku Cezara dla najlepszej młodej aktorki. Partnerują jej popularni francuscy aktorzy młodego pokolenia: Samuel Le Bihan ("Czerwony", "Francuzka", "Braterstwo wilków") i parokrotnie nominowana do Cezara Isabelle Carre ("Zuchwały Beaumarchais", "Huzar", "La femme defendue").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...