Ale kino+
alekino+
Film. Kocham cię na zabój

Kocham cię na zabój

I Love You To Death
komedia kryminalna, USA, 1990, 97 min.
reżyseria: Lawrence Kasdan
obsada: Joan Plowright, Keanu Reeves, Kevin Kline, River Phoenix, Tracey Ullman, William Hurt
Premiera w Ale kino+: 5.01.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 30 miejsce w rankingu
Kocham cię na zabój

Komedia kryminalna o perypetiach zdradzonej żony, która za wszelką postanawia ukarać niewiernego męża. W tej rozgrywce wszystkie chwyty są dozwolone, a biorą w niej udział: Kevin Kline, Tracey Ullman, River Phoenix, Keanu Reeves i William Hurt.

Joey Boca (Kevin Kline) jest z pochodzenia Włochem, a gorąca krew przodków, jaka w nim płynie, daje o sobie znać na każdym kroku. Mężczyzna - mimo, że jest żonaty - nieustannie romansuje z wieloma kobietami, nie mogąc oprzeć się ich urokowi. Pewnego dnia jego żona Rosalie (Tracey Ullman) odkrywa, czym w wolnych chwilach zajmuje się Joey. I wpada w szał, planując razem ze swoją matką... morderstwo. Pomóc im w tym mają m.in. Devo Nod (River Phoenix), młody chłopak podkochujący się Rosalie, oraz dwaj hipisi Marlon i Harlan (Keanu Reeves i William Hurt).

"Kocham cię na zabój" to komedia kryminalna o tym, do czego może posunąć się zdradzona zona. Zawiła intryga, zwroty akcji oraz dialogi są gwarancją wyśmienitej zabawy. W filmie występuje gwiazdorska obsada z rewelacyjnym Kevinem Kline'em na czele, znanym z takich tytułów jak "Rybka zwana Wandą" czy "Wybór Zofii". Kinomani docenią również rolę Rivera Phoenixa, który zazwyczaj nie był kojarzony z komediowym repertuarem.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...