Ale kino+
Kino Mówi: Po Oscarach
Film. KOCHAM KŁOPOTY

KOCHAM KŁOPOTY

I Love Trouble
komedia romantyczna, USA, 1994, 117 min.
reżyseria: Charles Shyer
obsada: Julia Roberts, Nick Nolte, Robert Loggia, Saul Rubinek
Premiera w Ale kino+: 8.01.2010 r.
3.67
343
11 głosy | 301 miejsce w rankingu
KOCHAM KŁOPOTY

Komedia sensacyjna, w której Nick Nolte i Julia Roberts wcielają się w parę konkurujących ze sobą dziennikarzy.

Zaprawiony w dziennikarskim boju Peter Brackett (Nick Nolte) - pewny siebie kobieciarz i miłośnik cygar - udaje się na miejsce katastrofy kolejowej, by zrobić reportaż dla Chicago Chronicle. Do tego samego zdarzenia konkurencyjny chicagowski dziennik wysyła piekielnie ambitną i zdeterminowaną nowicjuszkę, Sabrinę Peterson (Julia Roberts), która, choć odznacza się błyskotliwością i sprytem, nie zna reporterskich sztuczek, jakie przez lata wypracował starszy kolega po fachu. Od pierwszej chwili Sabrina i Peter zawzięcie rywalizują i nie szczędzą sobie przytyków i złośliwości. Ich stosunki nie ocieplają się nawet wtedy, gdy wspólnie odkrywają poważną aferę kryjącą się za wypadkiem pociągu. W wojennej atmosferze, podgrzewanej przez kolejne uszczypliwości, dwójka dziennikarzy wszczyna śledztwo. Prowadzi ich ono na trop niebezpiecznych przestępców, którzy nie cofną się przed niczym, by ich nadużycia nie ujrzały światła dziennego.

"Kocham kłopoty", według scenariusza małżeństwa Charlesa Shyera i Nancy Meyers ("Ojciec panny młodej"), odświeża popularną w latach 30. i 40. formułę komedii obyczajowych, w którym głównym motywem jest odwieczna wojna płci. Zgodnie z obowiązującą hollywoodzką konwencją, skrzące dowcipem komedie nieuchronnie zmierzają do "happy endu" i pojednania między głównymi bohaterami. Niczym w należącym do kanonu gatunku "Drapieżnym maleństwie" (1938) z Katharine Hepburn i Carym Grantem, dwójka chicagowskich dziennikarzy z "Kocham kłopoty" z czasem coraz bardziej zbliża się do siebie. Wcielili się w nich Julia Roberts i Nick Nolte, o których recenzent Austin Chronicle napisał, że "stanowią zaskakująco wiarygodną ekranową parę".

CIEKAWOSTKI
- film kręcono w Baraboo i Madison (Wisconsin), Chicago (Illinois) oraz w Las Vegas w USA
- film powstał według scenariusza małżeństwa Charlesa Shyera i Nancy Meyers. Para stworzyła wspólnie kilka filmów, w tym nominowanego do Oscara "Szeregowca Benjamina"
- rola Sabriny była powrotem Julii Roberts na ekrany kin po przerwie spowodowanej konfliktem ze Stevenem Spielbergiem na planie filmu "Hook" ("Hak")
- grający główną rolę Nick Nolte w młodości podrabiał karty kredytowe, za co został skazany na pięć lat więzienia.
SERIALE

Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.


Protokolantka

Freya od wielu lat jest protokolantką w wydziale kryminalnym policji w Berlinie.


Ad Vitam

Świat w przyszłości. Ludzkość okryła metodę regeneracji organizmu, która pozwala na życie wieczne.


Fortitude 3

Finałowy sezon "Fortitude" - mrożącego krew w żyłach serialu sensacyjnego z...