Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. KOCHANICA FRANCUZA

KOCHANICA FRANCUZA

The french lieutenant's woman
dramat, USA, 1962, 119 min.
reżyseria: Karel Reisz
obsada: Emily Morgan, Hilton McRae, Jeremy Irons, Meryl Streep
Premiera w Ale kino+: 24.03.2000 r.
5.00
343
15 głosy | 191 miejsce w rankingu

Ekipa filmowa kręci film zatytułowany "Kochanica Francuza", którego akcja toczy się w 1867 roku w Anglii. Charles Smithson (J. Irons), elegancki i beztroski gentleman, spędza większość swojego czasu w nadmorskiej miejscowości Lyme Regis, atrakcyjnej dla niego z dwóch powodów: dużej ilości skamielin i Emestiny, jego narzeczonej.

Pewnego dnia podczas przechadzki nad urwistym brzegiem morza spotyka tajemniczę kobietę w czerni, Sarah (M. Streep). Okazuje się, że pracuje ona jako guwernantka u okolicznych bogaczy. Spotkania Charlesa i Sarah stają się coraz częstsze. Kiedy Charles odkrywa, że jest zakochany w Sarah i że nie jest w stanie walczyć z tym uczuciem, zrywa zaręczyny z Emestiną. Jednak jego ukochana znika bez śladu. Równolegle z XIX-wieczną historią rozwija się historia dwojga aktorów, Anny (M. Streep) i Mike'a (J. Irons), grających role kochanków.

Film ten otrzymał wiele nominacji do Oskara, a Meryl Streep przyznano nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej i Złoty Glob dla najlepszej aktorki roku.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...