Ale kino+
alekino+
Film. KOCHANKOWIE Z KRĘGU POLARNEGO

KOCHANKOWIE Z KRĘGU POLARNEGO

Los amantes del Circulo Polar
dramat, Hiszpania, 1998, 104 min.
reżyseria: Julio Medem, Julio Médem
obsada: Fele Martinez, Fele Martínez, Maru Valdivielso, Najwa Nimri, Nancho Novo
Premiera w Ale kino+: 19.09.2004 r.
5.00
343
10 głosy | 17 miejsce w rankingu
KOCHANKOWIE Z KRĘGU POLARNEGO

Obraz JULIO MEDEMA to romantyczna, zaprawiona metafizyką historia o miłości i przeznaczeniu. Choć niemal wszystkie zdarzenia da się tu wytłumaczyć racjonalnie, atmosfera filmu bliska jest południowoamerykańskiemu realizmowi magicznemu.

Hiszpański reżyser po mistrzowsku łączy poetycki klimat z precyzyjną, niemal matematyczną konstrukcją narracji budując piękną, nostalgiczną tragedię.

Bohaterami opowieści Medema są Ana (Najwa Nimri) i Otto (Fele Martínez), para związana ze sobą miłością, ale także zrządzeniami i wyrokami losu, które wydają się znaczenie potężniejsze od ludzkiej woli, a nawet uczuć. Oboje poznali się już w dzieciństwie. Od najmłodszych lat ich życia wydawały się połączone tajemną siłą - dzieci łączyło porozumienie głębsze niż zwykła przyjaźń. Relacja ta utrwaliła się dodatkowo kiedy rozwiedziony ojciec Ottona i owdowiała matka Any związali się ze sobą. Tymczasem bohaterowie wchodzą w wiek dojrzewania, a ich przyjaźń niepostrzeżenie przeradza się w miłość nastoletnich kochanków. Wszystko zmienia się kiedy umiera matka Ottona. Bohater obwinia się o jej śmierć, próbuje przerwać krąg przeznaczenia i rozstaje się z Aną. Losu nie da się jednak pokonać. Życiowe orbity bohaterów stale się przecinają. Otto i Ana spotkają się jeszcze jeden, ostatni raz.
SERIALE

Intruz 2

Yoann Peeters powraca, aby wyjaśnić sprawę zbrodni w Ardenach.


Platforma 45

Tajemnica wypadku do jakiego doszło na platformie wiertniczej na Morzu Północnym.


Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie

Detektyw Will Wagstaffe próbuje rozwikłać sprawę brutalnych morderstw.


Co kryje prawda

Serial powstały z inicjatywy Leifa GW Perssona, najbardziej rozpoznawalnego szwedzkiego kryminologa.